Čaká ich boj o OH v Paríži: Triebeľová a Kubalová na ME v Belehrade vybojovali bronzové medaily

Tamara Kubalová (v červenom) vybojovala na ME v Belehrade bronzovú medailuTamara Kubalová (v červenom) vybojovala na ME v Belehrade bronzovú medailu Zdroj: Facebook/Slovenská boxerská federácia

BELEHRAD - Slovenské reprezentantky v boxe Jessica Triebeľová a Tamara Kubalová získali na ME v Belehrade bronzové medaily. Triebeľová prehrala vo štvrtkovom semifinále v kategórii do 66 kg na body s Usenaz Sürmeneliovou z Turecka - olympijskou víťazkou a majsterkou sveta.

Kubalová podľahla v semifinále kategórie do 63 kg taktiež na body Ruske bojujúcej za Srbsko Kristine Kahulovej. Informovala o tom Slovenská boxerská federácia na svojej facebookovej stránke.

V máji by sa obe Slovenky mali predstaviť v thajskom Bangkoku na záverečnom kvalifikačnom turnaji o postup na OH 2024 v Paríži.

Viac o téme: Jessica Triebeľová Tamara Kubalová ME v boxe