7. kolo basketbalovej extraligy, Pezinok nezaváhal

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PRIEVIDZA - Domáci viedli v 5. min 10:5, súper síce šnúrou 7:0 otočil skóre, ale prvá štvrtina patrila Prievidzi. V ďalšej časti hry prišli na palubovku Mičuda i Snopko a Pezinok vyhral druhú štvrtinu o 12 bodov.

Položil tak základ svojej výhry. Po zmene strán vo víťaznom mužstve exceloval Jackson, ktorému výborne sekundovali spomínaní náhradníci. Prievidza podala kolektívny výkon, ale množstvo technických chýb, ktoré predviedli, bolo vodou na mlyn víťazovi.

BC Prievidza - Basketbal Pezinok 64:75 (21:15, 17:29, 15:18, 11:13)
Najviac bodov: Ridzoň 19, Štorcel 14, Szalay a Bošák po 12 - Jackson 32, Mičuda 11, Snopko 9
TH: 14/9 - 24/15, fauly: 19 - 20, trojky: 11 - 9, rozhodovali: Ženiš, Kúkelčík a Kurpaš, 2100 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Váhostav-SK Žilina 81:67 (19:16, 13:15, 31:12, 18:24)
Najviac bodov: Baťka 20, Baldovský 17, Mielczarek 12 - Futo 24, Kosa 15, Bučák 9
TH: 18/14 - 17/11, fauly: 19 - 23, trojky: 7 - 10, rozhodovali: Lukáč, Pipíška a Matejčík, 900 divákov

Vďaka dobrej pohyblivej obrane a solídnej útočnej hre bol nováčik zo Žiliny v prvom polčase Spišiakom viac ako vyrovnaným súperom. V tretej štvrtine domáci prepli na vyšší rýchlostný stupeň, vytvorili si 20-bodový náskok, ktorý v záverečnej časti bez problémov ustrážili a Považanov zdolali.

BK Inter Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 64:87 (19:28, 17:21, 16:16, 12:22)
Najviac bodov: Polakovič 24, Štefanac 13, Ravasz 9 - Koczkáš 25, Kačáni 15, Rendla a Immink po 12
TH: 25/16 - 14/11, fauly: 17 - 22, trojky: 3 - 12, rozhodovali: Gabara, Fuska a Mlynský, 400 divákov

nter robil od začiatku chyby v útoku i obrane, hlavne strácal lopty pod vlastným košom. Šesť trojok Koczkáša v prvom polčase rozhodlo o vyše 10-bodovom vedení hostí v prvom polčase. Tretia štvrtina bola síce vyrovnaná, v poslednej však Inter robil opäť množstvo chýb a dve minúty pred koncom prehrával 23-bodovým rozdielom 59:82 a s týmto rozdielom nakoniec aj hostia zvíťazili (64:87).

Astrum Levice - MBK Handlová 75:70 (23:16, 21:19, 13:15, 18:20)
Najviac bodov: Archibeque 18, Crawford 14, Lutovský 13 - Glavinič 18, Paraik 10, Bilík a Mrviš po 9
TH: 18/11 - 13/7, fauly: 15 - 23, trojky: 4 - 11, rozhodovali: Janáč, Szibilla a Tomašovič, 1600 divákov

Hostia viedli na začiatku 4:0, to však bolo ich jediné vedenie. Domáci postupne dostali zápas do svojich rúk. Prvá štvrtina skončila rozdielom o 7 bodov pre Levice, druhá bola vyrovnanejšia. V tretej štvrtine sa domáci začali trápiť, nedokázali dostať loptu pod kôš. Záver hostia zdramatizovali, ale Crawford premenenými trestnými hodmi stanovil konečný výsledok.

MBK Rieker Komárno - BK Svit 95:72 (20:25, 27:17, 32:18, 16:12)
Najviac bodov: Mišinský 21, Madaj 20, Salamun 14 - Dubovský 16, Cvitanovič 15, Laco 12
TH: 8/7 - 22/17, fauly: 25 - 17, trojky: 16 - 5, rozhodovali: Hlinta, Vrziak a Lamoš, 500 divákov

Úvod stretnutia vôbec nenaznačoval, že konečný výsledok bude taký jednoznačný v prospech Komárna. Hostia boli v prvom polčase nepríjemní a domáci ich len ťažko bránili. Prielom nastal v tretej štvrtine, kde basketbalisti Komárna strelili 8 trojbodových košov a odskočili súperovi na rozdiel 20 bodov, čo sa ukázalo ako rozhodujúce.