FOTO Revolučný krok! Historický prvá hlavná trénerka v mužskom futbale

Sabrina WittmannováSabrina Wittmannová Zdroj: Profimedia

INGOLSTADT - Sabrina Wittmannová má za sebou debut v pozícii historicky prvej hlavnej trénerky v mužskom profesionálnom futbale v Nemecku.

V premiére na lavičke treťoligového Ingolstadtu si cez víkend pripísala remízu, keď jej zverenci ratovali bod až v nadstavenom čase. Minulý týždeň Wittmannová dočasne nahradila na lavičke tímu Michaela Köllnera. Ingolstadt v nedeľu remizoval doma s o záchranu bojujúcim Mannheimom 1:1, keď domácim aspoň bod zachránil vyrovnávajúcim gólom v 95. minúte Dán Sebastian Grönning.

"Bolo to vzrušujúce, rovnako ako dni pred zápasom. Veľa z toho, čo sme natrénovali, sme už dokázali zrealizovať za tri dni. Z toho sa teším," povedala Wittmannová po svojom debute pre DPA.

"Počínala si skvele," pochválil ju kapitán tímu Lukas Fröde.

Či jej klub ponúkne predĺženie spolupráce aj na budúcu sezónu, zatiaľ nie je jasné. Ingolstadt figuruje na 11. mieste v tretej lige, ktorá je najnižšou profesionálnou úrovňou v Nemecku.

Vlani sa Marie-Louise Etaová stala prvou asistentkou trénera v bundesligovom Unione Berlín, no medzi "profíkmi" ešte žiadna žena v Nemecku nepôsobila v úlohe hlavnej trénerky.

Viac o téme: FC Ingolstadt 04 Sabrina Wittmannová