MS V HOKEJI 2024 Musia im uvoľniť miesto v zostave: Českej dvojici hrozí, že si pobalí kufre

Tréner Česka Radim Rulík (vpravo) rozdáva pokyny hráčomTréner Česka Radim Rulík (vpravo) rozdáva pokyny hráčom Zdroj: Profimedia

PRAHA - Český hokejový útočník Michal Kovařčík sa po sobotňajšom príchode Martina Nečasa rozlúčil s reprezentačným tímom a opustil dejisko MS. Od začiatku šampionátu bol jeden z trojice hráčov, ktorí trénovali s českým tímom, no neboli napísaní na súpiske.

"Môžeme mať iba 22 korčuliarov a naše rozhodnutie padlo na neho," informoval tréner Radim Rulík po sobotňajšom víťazstve nad Veľkou Britániou 4:1, ktorým si Česi zabezpečili istotu štvrťfinále. Na súpiske českého tímu je teraz 23 hráčov (vrátane troch brankárov) z maximálneho počtu 25.

Dve voľné miesta si tím necháva pre útočníkov Davida Pastrňáka a Pavla Zachu z Bostonu. O ich príchode by sa malo rozhodnúť v priebehu nedele. V prípade, že ich Česi zapíšu na súpisku, budú Kovařčíka s najväčšou pravdepodobnosťou nasledovať útočník Radan Lenc a obranca Jan Ščotka, ktorí trénujú s tímom, no nie sú zapísaní na súpiske.
 

Viac o téme: Česko Pavel Zacha David Pastrňák Jan Ščotka Martin Nečas Radan Lenc Radim Rulík MS v hokeji 2024 Michal Kovařčík
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy