5. kolo volejbalovej extraligy, VKP po dráme vyhralo v Prešove

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SVIDNÍK - Vo veľmi dobrom zápase zvíťazila Nitra 3:0 a udržala si stopercentnú bilanciu v súťaži. Prvý set bol kvalitatívne najlepší, rozhodovalo sa v koncovke, kde šťastnejší boli hostia. Druhé a tretie dejstvo mali tiež vyrovnaný priebeh.

Hostia si však vytvorili mierny náskok, ktorý si postrážili až do konca. Nitra v tomto zápase veľmi dobre podávala, kým súper mal problém s prihrávkou, a to rozhodlo o víťazovi.

VK Slávia Svidník - VK Ekonóm SPU Nitra 0:3 (-25, -21, -21)
88 min, rozhodovali: Servický a Hank, 450 divákov

VK Nové Mesto nad Váhom - MVK VAV Lokomotíva Zvolen 2:3 (-22, 22, -29, 19, -13)
130 min, rozhodovali: Hodoň a Malík, 300 divákov

Dramatický duel od úvodu až do konca. Veľmi dôležitý bol tretí set, v ktorom domáci prehrali 29:31. Rovnako ťahali za kratší koniec aj v tajbrejku.

Slávia VK PU Prešov - VKP Bratislava 2:3 (-26, 21, 23, -20, -8)
113 min, rozhodovali: Savka a Drobňák, 150 divákov

Od úvodu to bol vyrovnaný zápas. Záverečný tajbrejk zvládli lepšie skúsenejší hostia.

COP Trenčín - VŠK Púchov 0:3 (-14, -15, -21)
66 min, rozhodovali: Daruľa a Faulhammer, 300 divákov

Púchov si v Trenčíne pripísal bezproblémové víťazstvo. Domáci bez univerzála Kuchárika nestačili na skúsenejších hostí, ktorí navyše hrali posilnení o navrátilcov Jánošíka a Miroslava Šomka.