Finále K1 bude bez slovenskej účasti: Stanovská a Halčin nepostúpili a končia

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Soňa Stanovská Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Soňa Stanovská Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

AUGSBURG - Finále K1 na úvodnom podujatí Svetového pohára vodných slalomárov v nemeckom Augsburgu bude bez slovenskej účasti.

Soňa Stanovská v kategórii žien i Martin Halčin medzi kajakármi v piatok nepostúpili do bojov o medaily, keď v semifinále skončili mimo najlepšej desiatky.

Stanovská nabrala až osem trestných sekúnd a obsadila 20. miesto s mankom 12,56 sekundy na najrýchlejšiu Camille Prigentovú z Francúzska. Vo štvrtok si pritom zaistila postup do semifinále najlepším časom v rozjazde. V prvej i druhej rozjazde neuspela jej krajanka Ivana Chlebová.

Halčin predvádzal v semifinále dlho čistú jazdu a držal minimálnu stratu, potom však ťukol 17. bránku a bol z toho nakoniec 19. čas. Za najlepším Talianom Giovannim De Gennarom zaostal o 5,17 sekundy. Už vo štvrtok vypadli v rozjazdách ďalší slovenskí reprezentanti Matúš Štaffen a Adam Gonšenica.

Viac o téme: Martin Halčin Soňa Stanovská