Oosthuizen prekvapujúcim víťazom slávneho British Open

Louis OosthuizenLouis Oosthuizen Zdroj: SITA

ST. ANDREWS - Juhoafričan Louis Oosthuizen (27) sa stal nečakaným víťazom golfového turnaja kategórie Major British Open na slávnom ihrisku St. Andrews.

Dosiahol tak premiérový triumf na elitnom podujatí. Na staručkom St. Andrews prežil rozprávkové podujatie. Oosthuizen zahral fantastický turnaj, ktorý zakončil celkovým skóre 16 pod par ihriska. Juhoafričan suverénne vyhral, druhý Angličan Lee Westwood zaostal o 7 úderov.

Podujatie výrazne poznačilo počasie, silný vietor a dážď výrazne ovplyvnili mnohé údery. "Neprišiel som vyhrať tento turnaj, len som si chcel dobre zahrať a pokúsiť sa skončiť čo najvyššie. Vyhrať British Open je niečo neuveriteľné a keď to dokážete na St. Andrews je to ešte špeciálnejšie," povedal Oosthuizen, ktorý sa do čela turnaja dostal na piatkovej siedmej jamke.

Golfista s prezývkou Shrek prvú priečku potom už neopustil. Doteraz vyhral iba jeden turnaj európskej Tour v marci v Malage. Favorizovaný Tiger Woods z USA obsadil len delené 23. mieste. Svetová jednotka zahrala o trinásť úderov viac ako víťaz.

Konečné poradie: 1. Louis Oosthuizen (JAR) 272 (65+67+69+71), 2. Lee Westwood (Angl.) 279 (67+71+71+70), 3. Rory McIlroy (S. Ír.) 280 (63+80+69+68), Henrik Stenson (Švéd.) 280 (68+74+67+71), Paul Casey (Angl.) 280 (69+69+67+65), 6. Retief Goosen (JAR) 281 (69+70+72+70)