Bryant a Woods na čele ankety o najpopulárnejších športovcov

Kobe BryantKobe Bryant Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Basketbalista Los Angeles Lakers Kobe Bryant spolu s golfistom Tigerom Woodsom vyhrali anketu spoločnosti Harris Interactive o najpopulárnejšieho športovca USA, na ktorej sa v dňoch 14. až 21. júna zúčastnilo 2227 dospelých osôb.

Päťnásobný víťaz zámorskej NBA Kobe Bryant sa v nej oproti minulému roku zlepšil o tri miesta. K jeho posunu vyššie prispel aj ďalší triumf Lakers v NBA. Tiger Woods túto anketu vyhráva pravidelne od roku 2006.

Slávny golfista, ktorý na konci minulého roka musel riešiť škandály a svoje mimomanželské vzťahy, tento rok mal štvormesačnú prestávku a zatiaľ sa netešil zo žiadneho triumfu na turnajoch, na ktorých štartoval. Minulý týždeň na British Open obsadil 23. miesto.

Kobe Bryant v súkromnom živote tiež nemá úplne čistý štít. V roku 2003 čelil obvineniu zo znásilnenia a hoci o rok neskôr bol tohto obvinenia zbavený, počas spomenutej aféry upadol u verejnosti do nemilosti. Až v roku 2008, keď Lakers postúpili do finále NBA, sa dostal v tejto ankete na 4. priečku a na nej zostal aj o rok neskôr, keď jeho mužstvo oslavovalo majstrovský titul. Až šestnáste víťazstvo Los Angeles v zámorskej súťaži po dramatickej sedemzápasovej sérii s Bostonom katapultovalo Bryanta na úplný vrchol. Navyše v ostatných dvoch sezónach bol tiež najužitočnejším hráčom play-off NBA.

Tretí v ankete skončil bejzbalista New York Yankees Derek Jeter, ktorý sa v prvej desiatke najpopulárnejších športovcov USA pohybuje už od roku 2004, štvrtý bol hráč amerického futbalu z tímu NFL Minnesota Vikings Brett Favre. Medzi ženami vyhrala tenistka Serena Williamsová pred svojou sestrou Venus, tretiu priečku obsadila automobilová pretekárka v súťažiach NASCAR Danica Patricková.