Nadal sa v Toronte poriadne vytrápil s Wawrinkom

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA

TORONTO - Prvý tenista sveta Rafael Nadal postúpil do 3. kola turnaja série Masters v Toronte. Proti Švajčiarovi Wawrinkovi sa však Španiel trápil a prvý set vyhral dokonca až po najdlhším tiebreaku svojej kariéry 14:12. Nakoniec vyhral 7:6 a 6:3.

Wawrinka v doterajších šiestich zápasoch nezískal proti Nadalovi ani set, teraz mu však bol vyrovnaným súperom. Nadal vo svojom prvom zápase po triumfe na Wimbledone potreboval na výhru 2 hodiny a dvadsať minút a všetky svoje zbrane.

"Bolo to veľmi náročné. Chvíľu som hral dobre, ale chvíľami to nebolo ono. Predsa len to bol môj prvý zápas po dlhšej dobe," povedal po zápase Nadal, ktorého teraz čaká Juhoafričan Kevin Anderson.

Ďalej ide aj obhajca triumfu v Toronte Brit Andy Murray, ktorý porazil Belgičana Xaviera Malisseho 7:5 a 6:2.