Športové hviezdy Šarapovová a Vujačič sa zasnúbili

Maria Šarapovová a Saša Vujačič
Maria Šarapovová a Saša Vujačič

SAN DIEGO - Ruská tenistka Maria Šarapovová (23) sa zasnúbila so slovinským basketbalistom Sašom Vujačičom (26). Rozohrávač úradujúceho šampióna NBA Los Angeles Lakers to vo štvrtok potvrdil pred prípravným zápasom s Golden State.

 

"Sme zasnúbení a obaja z toho máme veľkú radosť. Je to fajn a teraz sa môžeme sústrediť na ďalšie veci," vyhlásil rodák z Mariboru so srbským pôvodom. Jeho slová potvrdil aj agent víťazky troch grandslamových turnajov.     

 

Vujačič tiež prezradil, že Šarapovovú požiadal o ruku na prvé výročie úvodného rande počas grilovačky u spoločného priateľa. "Možno to bolo staromódne, ale cítil som, že to potrebujem spraviť ako džentlmen," povedal 201 cm vysoký basketbalista, ktorý však dodal, že termín sobáša si zatiaľ snúbenci neurčili.     

 

Vujačič sa len vo štvrtok vrátil na palubovku po tom, čo ho pred týždňom nešťastne zrazil lakťom spoluhráč Lamar Odom a spôsobil mu otras mozgu. V uplynulej sezóne Vujačič nazbieral v priemere 2,8 bodov a 1,2 doskokov v 67 zápasoch. Momentálne sa pripravuje už na svoju siedmu sezónu v drese Lakers.     

 

Šarapovová vyhrala svoj prvý veľký titul v roku 2004, keď triumfovala vo Wimbledone ako 17-ročná. V roku 2006 pridala trofej z US Open, v roku 2008 dominovala aj na Australian Open a zároveň sa stala aj svetovou jednotkou rebríčka WTA. Momentálne figuruje na 18. priečke, pričom v uplynulých dvoch rokoch veľa turnajov vynechala pre operáciu ramena a zranenie lakťa.


Zdroj:
TASR
Foto:
Internet

DISKUSIA