VIDEO Zápas plný zvratov v Žiline bez víťaza, hetrik Oravca

Tomáš Majtán v súboji s Marekom HlinkomTomáš Majtán v súboji s Marekom Hlinkom Zdroj: TASR

ŽILINA - Pod Dubňom už v 4. minúte pohrozili hostia, keď najprv Dúbravka neisto vyrazil strieľaný center Hučka, k odrazenej lopte sa dostal Hesek a z uhla sa pokúsil prestreliť žilinského brankára.

Dúbravka opäť trochu kostrbato, ale strelu zneškodnil. Odpoveď Žiliny prišla o štyri minúty a bola celkom jasná, na Rilkeho mäkučký center z pravej strany si vyskočil Majtán, ale hlavičkoval iba do brvna, lopta však spadla priamo na hlavu Tomáša Oravca a ten už nemal čo riešiť. Lenže onedlho sa spamätali aj hostia, Žilinčania po rohovom kope Saviča nedokázali upratať loptu z vlastnej šestnástky a využil to Andrej Hesek, ktorý prepálil úplne všetko - 1:1. Z nenápadného útoku v 40. minúte sa hostia radovali druhýkrát v zápase, keď žilinská obrana neustrážila priestor, Hesek si v šestnástke pohodlne prebral spätnú prihrávku a Dúbravka na jeho strelu nestihol zareagovať.

Druhý polčas otvoril peknou krížnou strelou z dobrých dvadsiatich metrov domáci Štefan Zošák, lopta však nenašla svoj cieľ. Hneď na to po rohovom kope Róberta Ježa spadol medzi dvojicou banskobystrických obrancov v pokutovom území Piaček, vyzeralo to, že bol stiahnutý za dres, ale hlavný rozhodca mu ukázal žltú kartu za filmovanie. Domáci sa však dočkali vyrovnania po Zošákovej štandardke v 55. minúte. Pred brankárom Borošom vyskočil najvyššie Oravec a svojím druhým gólom vrátil "šošonov" späť do zápasu. V 67. minúte už oslavovali domáce tribúny hetrikového hrdinu Tomáša Oravca, po skrumáži v pokutovom území Banskej Bystrice bol opäť na správnom mieste a Piačekovu spätnú hlavičku poslal poľahky za Borošov chrbát - 3:2. Dráma pod Dubňom však pokračovala. V 77. minúte hosťom vyšla kombinácia smerom na striedajúceho Dušana Uškoviča a ten zoči-voči Dúbravkovi ťahal za ten správny koniec a bolo vyrovnané.

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:3 (1:2)

Góly: 8., 55. a 67. Oravec - 11. a 39. Hesek, 77. Uškovič. Rozhodcovia: Chmura - Somoláni, Cuninka, ŽK: 49. Piaček - 54. Pečovský, 79. Savič 87. Pančík, 3.418 divákov

Žilina: Dúbravka - Ľ. Guldan, Pečalka, Piaček, Leitner - Rilke (75. Gergel), Jež, Zošák, Vladavič (87. Vyskočil) - Oravec, Majtán (55. Ceesay)

B.Bystrica: Boroš - Brašeň, Adámik, Marek Hlinka, Savič - M. Pančík, Pečovský, Pleva (75. Gajdoš), Hučko - Pich (90.+ Laksík), Hesek (72. Uškovič)

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Nie som spokojný s výsledkom. Zápas mal svoju kvalitu, padlo šesť gólov. Išli sme do vedenia a potom sme dostali zbytočný gól zo štandardnej situácie. Mali sme šance, keby sme hneď skórovali, stretnutie by sa možno vyvíjalo inak. Dali sme aj ďalší gól, ale potom sme zasa urobili chybu a súper vyrovnal."

Karol Marko (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme dobrý zápas. Obidve mužstvá chceli hrať, predviedli dve rôzne poňatia hry. Dostali sme sa aj do vedenia, ale potom sme urobili chybu, Majtán zostal nepokrytý na päťke a Oravec dorazil loptu do siete. V druhom polčase Žilina ukázala, akým je silným tímom, keď otočila nepriaznivý stav. My sme vyrovnali a snažili sa udržať veľmi cenný bod."

• Zdroj: TASR, huste.tv