VIDEO Chelsea senzačne prehrala, Arsenal nezaváhal

Sunderland šokoval Stamford BridgeSunderland šokoval Stamford Bridge Zdroj: SITA

LIVERPOOL - V nedeľňajšom stretnutí 13. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže prišiel londýnsky veľkoklub FC Chelsea o jedenásť duelov trvajúcu gloriolu domácej ligovej neporaziteľnosti, keď Sunderlandu šokujúco podľahol 0:3.

V závere prvého dejstva sa presadil Onuoha, v 52. min sa k nemu pridal Asamoah Gyan a tri minúty pred koncom merania síl zavŕšil pohromu domácich Danny Welbeck. Zverenci trénera Carla Ancelottiho si však aj naďalej udržali prvú priečku tabuľky.

Arsenal zvíťazil na pôde FC Everton 2:1. Skóre duelu otvoril v 36. min francúzsky zadák v drese hostí Bacary Sagna a krátko po prestávke pridal poisťujúci zásah kapitán "The Gunners" Francesc Fábregas. V 89. min síce skorigoval Tim Cahill, no Evertonu nezostal dostatok času a síl na vyrovnanie. V bránke domácich dostal opäť dôveru Tim Howard, slovenský gólman Ján Mucha sedel iba na lavičke náhradníkov a na okúsenie atmosféry Premier League si ešte musí počkať. Arsenal sa vďaka trojbodovému zásahu prepracoval na druhú priečku priebežného hodnotenia súťaže.

FC Everton - FC Arsenal 1:2 (0:1)
Góly: 89. T. Cahill - 36. Sagna, 48. Fábregas, 36 279 divákov

FC Chelsea - AFC Sunderland 0:3 (0:1)
Góly: 45. Onuoha, 52. A. Gyan, 87. Welbeck, 41 072 divákov

• Zdroj: SITA, rutube.com