Weiss: Z prehry som sklamaný, útechou Európska liga

Vladimír Weiss v súboji s ObertanomVladimír Weiss v súboji s Obertanom Zdroj: SITA

GLASGOW - Futbalisti Glasgowa Rangers prehrali v stredajšom stretnutí v základnej C-skupine Ligy majstrov na vlastnom ihrisku s Manchestrom United najtesnejším rozdielom 0:1.

Katom "jazdcov" a ich nádejí na postup do osemfinále najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže sa tesne pred koncom duelu stal Wayne Rooney, ktorý premenil pokutový kop. V základnej zostave domáceho tímu nastúpil aj slovenský krídelník Vladimír Weiss, ktorý na ihrisku vydržal 80 minút, keď ho vystriedal Fleck.

V závere prvého polčasu mohol Weiss otvoriť gólový účet, po prieniku Kennyho Millera bol sám na malom vápne a ak by mu škótsky strelec prihrával, zakončoval by zrejme do prázdnej bránky. Miller sa však z ťažkého uhla pokúsil prekonať Edwina van der Sara, no neuspel.

"Podali sme veľmi dobrý výkon, veľmi sme sa snažili o dobrý výsledok a o to viac som sklamaný. Za stavu 0:0 sme mali viacero dobrých príležitostí na skórovanie, ale nepremenili sme ich. V Lige majstrov sme chceli postúpiť čo najďalej,“ cituje Weissa stránka www.UEFA.com a dodáva: "Už po vyžrebovaní základnej skupiny sme si uvedomili, že favoritmi budú Manchester United a FC Valencia. Musí nás teda tešiť aj postup do jarnej fázy Európskej ligy UEFA."

Prestížny futbalový portál goal.com ohodnotil výkon mladého Slováka známkou 6,5, lepšie skončil zo Smithových zverencov iba David Weir, Allan McGregor a Richard Foster.

Lídrom "céčka" je po 5. kole trinásťbodový Manchester United, FC Valencia je s trojbodovým mankom druhá. Rangers doteraz získali iba 5 bodov a už nemajú ani teoretickú šancu postúpiť do osemfinále Ligy majstrov

• Zdroj: SITA, footyroom.com