VIDEO O výhre nad Martinom rozhodol v nájazdoch Šechný

Bývalí spoluhráči Miro Lažo a Marek UramaBývalí spoluhráči Miro Lažo a Marek Urama Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Pod Urpínom v prvej tretine dominovali domáci hráči a to najmä vďaka prvému útoku. Už v 6. min neposlal puk do odkrytej bránky Martina v presilovke Tománek.

Hostia svoje početné výhody nevedeli využiť, naopak v oslabení mohli inkasovať, aby v 12. min využil nájazd Tománek, no tiesnený Hriňom nemal pokoj na hokejke. V závere tretiny Banskobystričania v presilovke zatlačili Martin, strieľali Biro a Lažo, no radosť im zmaril Kolba v bránkovisku. Neujal sa ani teč Tománka po prihrávke Hudeca. Až v hre 5 proti 5 sa predsa len "baranom" podarilo streliť vytúžený gól. Rumpel spoza bránky našiel za kruhmi Kolbu a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a aj s prispením žrde puk skončil za Dzubinom.

Martinčania mali raketový nástup do druhej tretiny, keď už po 20 sekundách vyrovnali. Po Hriňovej strele od modrej sa ujal Themárov teč - 1:1. Hra sa v polovici zápasu prelievala, čo využili kombinačnejší "barani". Presadili sa však až z presilovky, po Tománkovej prihrávke zblízka stočil puk Hvila - 2:1. V početnej výhode skórovali aj hostia. V 36. min Tománek prepadol v útoku a netradičný prvý útok Martina rýchlo kontroval. Po akcii Markoviča ešte Važan neprekonal Šimonoviča, ale z dorážky sa už Themár nemýlil - 2:2. Domácim sa následne vyskytla presilovka o dvoch hráčov a po vyšachovaní obrany ponúkol Šechný od ľavej žrde na opačnú stranu Tománkovi a ten poslal domácich tretíkrát do vedenia - 3:2. V 39. min urobili Banskobystričania v defenzíve niekoľko chýb, Macejka našiel voľného Markoviča, ktorý pred bránkou ukázal svoje strelecké schopnosti - 3:3.

V tretej tretine však zvlhol strelcom oboch tímov pušný prach, hoci šance na oboch stranách boli. V 44. min sa Sýkora na dvakrát neuspel pred Dzubinom a na opačnej strane nevyužil Kubkovu chybu Uram. V 52. min mali gól na hokejke Hvila i Šechný, no odpovedať mohol aj Martin, ak by Markovičovi vyšiel pred Šimonovičom blafák. "Barani" v 57. min nevyužili presilovku, no najväčšiu šancu mal v závere Hvila po Tománkovej prihrávke, ale neskóroval do odkrytej bránky hostí, keď v poslednej chvíli vysunul betón Dzubina.

V predĺžení mal Banskobystričania tlak, vyložené šance nevyužili Hudec a Sýkora a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd využil tradičný strelec Šechný.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield 4:3 po samostatných nájazdoch (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 1:0)

Gól: 19. Kolba (Rumpel, Paľov), 33. Hvila (Tománek, Biro), 37. Tománek (Šechný, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd premenil Šechný - 21. Themár (Hriňa, Markovič), 36. Themár (Važan, Markovič), 39. Markovič (Macejka, Važan)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: I. Ďatelinka (Martin) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner - Šefčík, Výleta, 2109 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Kubka, Bambúch, Vizváry - Tománek, M. Hudec, Sýkora - Lažo, Šechný, Weissmann - Rumpel, Češík, Kútny - A. Bezák, Paľov, Hvila

MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, Hriňa, Velebný, P. Klepáč, Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Drgoň - Themár, Markovič, Važan - Macejka, Galamboš, Appel - Uram, M. Beran, Jabrocký - Sobota, Zeliska, Šišovský

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): "Martin nás neprekvapil, hral to, čo sme očakávali, veľmi dobre držal stredné pásmo a vyrážal do rýchlych protiútokov. Natrápili sme sa na každý gól a zakaždým, keď sme ho dali, sme veľmi ľahkovážne stratili vedenie. Mali sme síce územnú prevahu, ale súper neustále hrozil protiútokmi. Mohli sme vyhrať v riadnom hracom čase, keď sme mali pred koncom veľkú šancu a ďalšie dve veľké v predlžení. Samostatné nájazdy sú už hazard, ale myslím si, že na priebeh zápasu je výsledok spravodlivý."

Ladislav Spišiak (tréner MHC Mountfield): "Išli sme do Banskej Bystrice s tým, že sa pokúsime domácim ukradnúť bodík a to sa nám aj podarilo, keď sme celý zápas výsledok doťahovali. Myslím si, že chlapci bojovali, dostávame do krvi nový systém hry a začína sa to dariť. Škoda trestných strieľaní, v ktorých mohol Marek Uram rozhodnúť, no musím aj uznať, že na konci zápasu sme mali aj poriadne šťastie, keď Dzubina chytil čistý gól domácich. S bodom sme spokojní, treba takto zbierať bodík po bodíku a bude dobre."

• Zdroj: SITA, huste.tv