Galád chce v premiére uspieť, Francúzi aj s Kakutom

Mladí Francúzi Kolodziejczak a Gael Kakuta
Mladí Francúzi Kolodziejczak a Gael Kakuta

CHATEAUROUX - Skúška ohňom čaká na novú slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov, ktorá sa v utorok 8. februára o 20.45 h v Chateauroux predstaví na pôde favorizovaných francúzskych rovesníkov. Na lavičke si premiéru odbije nový tréner Ivan Galád, ktorý vo funkcii vymenil Borisa Kitku.

 

V jeho nominácii figurujú štyria legionári - Róbert Mak z 1. FC Norimberg a Milan Lalkovič z londýnskej Chelsea, Tomáš Košút (Slovácko), Ján Greguš (Baník Ostrava).

 

"Prakticky len dvaja z nich, Mak a Lalkovič, majú zápasovú prax. Ostatní hráči sú vo fáze zimnej prípravy, ale napriek tomu chceme vo Francúzsku uspieť."

 

Pikantériou duelu je, že oba tímy figurujú v 9. skupine kvalifikácie ME 2013. "Francúzsky tréner Eric Mombaerts po žrebe žartoval, že si môžeme dohodnúť jeden prípravný zápas aj po skončení kvalifikácie," vyhlásil Galád.

 

Prezradil aj viac o súperovi: "Francúzi sa tento rok predstavia na MS hráčov do 20 rokov v Kolumbii. V ich nominácii majú silný ročník hráčov, známe sú mená ako Makonda či Kakuta."     

 

Výprava SR 21 sa do krajiny "galského kohúta" presunula letecky v nedeľu, z Paríža sa prepravila autobusom do dejiska zápasu. Na poslednú chvíľu prišlo k zmene v nominácii, keď Matej Kopecký z FC Nitra zaujal miesto brankárskej dvojky namiesto Mateja Rakovana.

 

Okrem dobrých výsledkov vidí Galád poslanie dvadsaťjednotky aj vo výchove hráčov: "Našou úlohou je totiž aj pripravovať hráčov pre budúcnosť slovenského futbalu. Buďme radi, že v minulom cykle dodala dvadsaťjednotka áčku mladého Weissa, Stocha a Sylvestra. Možno za dve kvalifikácie sa teraz o kategóriu vyššie neposunie ani jeden hráč, lebo ontogenéza sa v tomto smere nedá predpovedať," konštatoval Galád.

 

Predpokladaná zostava: Bajza - Čonka, Hlinka, Štetina, Poleť - Mak, Greguš, Kiss, Žilák - Lalkovič, Karaš

 

Nominácia francúzskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov:

Brankári: Joris Delle (FC Metz), Rémi Pillot (AS Nancy).
Obrancovia: Lionel Carole (Benfica Lisabon/Portug.), Sébastien Corchia (Le Mans), Tripy Makonda (Paríž St. Germain) Eliaquim Mangala (Standard Liége/Belg.), Loris Nery (AS St. Étienne), Benjamin Stambouli (Montpellier), Raphaël Varane (Racing Lens).
Stredopoliari: Benjamin Andre (AC Ajaccio), Josua Guilavogui (AS St. Étienne), Alfred N´Diaye (AS Nancy), Vincent Pajot (Boulogne).
Útočníci: Yacine Brahimi, Abdoul Camara (obaja Stade Rennes), Magaye Gueye (FC Everton/Angl.), Gaël Kakuta (FC Fulham/Angl.), Emmanuel Riviere (AS St. Étienne), Henri Saivet (Angers).


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA