Cibulková zdolala Oudinovú, v Paríži už vo štvrťfinále

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: internet

PARÍŽ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila na turnaji WTA Tour Open Gaz de France Suez v Paríži do štvrťfinále. Súčasná slovenská jednotka a nasadená osmička turnaja zdolala v osemfinálovom 2. kole nenasadenú Američanku Melanie Oudinovú za 112 minút 6:4, 7:6 (5).

Súperkou Cibulkovej v súboji o postup do semifinále bude víťazka stretnutia Kaia Kanepiová (Est.-3) - Sofia Arvidssonová (Švéd.). Slovenka už má istotu prémie 15 675 dolárov a 120 bodov do rebríčka WTA.

Cibulková (27. v renkingu WTA) prehrávala s o dva roky mladšou Oudinovou (61.) v prvom sete 1:3, ale otočila na 5:3 a dopodávala na 6:4. V druhom dejstve odskočila slovenská hráčka na 3:1, súperka vyrovnala na 3:3. Neskôr viedla Cibulková 5:3, ale ani to jej ešte nestačilo a Oudinová sa dokonca ujala vedenia 6:5. Za tohto stavu odvrátila slovenská hráčka pri svojom podaní 5 setbalov súperky a napokon sa išlo do tajbrejku. V ňom si Cibulková vypracovala za stavu 6:4 dva mečbaly a napokon využila ten druhý pri podaní Američanky.

"Z postupu do štvrťfinále v Paríži mám radosť. Oudinová nebola ľahkým sústom. Je to bojovníčka, ktorá sa nevzdáva ani za nepriaznivého stavu, čo potvrdila v druhom sete. Do stavu 3:1 v druhom dejstve to bol z mojej strany veľmi dobrý výkon. Potom som znervóznela, začala som robiť chyby a Oudinová mala za stavu 6:5 pri mojom podaní štyri setbaly. Aj s dávkou šťastia som ich odvrátila a tajbrejk som Vďaka agresívnej hre získala vo svoj prospech. Dnes mi nevychádzalo podľa predstáv podanie, vo výmenách som však bola rýchlejšia a agresívnejšia. Bol to lepší zápas ako v 1. kole proti chorvátskej kvalifikantke Vrljičovej, ktorá mi nenarobila príliš veľa problémov. Oudinová je solídna hráčka," povedala Cibulková.

O súperke v ďalšom kole povedala: "S oboma som už hrala. S Kanepiovou som v Sydney prehrala po trojsetovom boji, no to bolo už dávno. V Austrálii sa jej v januári príliš nedarilo, má však kvalitný servis a v hale môže byť nebezpečná. Preferuje nátlakový tenis. S Arvidssonovou mám zatiaľ priaznivú bilanciu 2:0."

Cibulková postúpila v aktuálnej sezóne tretíkrát do štvrťfinále na okruhu WTA. Predtým sa jej to podarilo dvakrát na južnej pologuli počas austrálskeho turné - v Brisbane a Sydney. Medzitým pridala aj 3. kolo na Australian Open v Melbourne.

Dominika Cibulková (SR-8) - Melanie Oudinová (USA) 6:4, 7:6 (5)

• Zdroj: TASR, SITA