Hantuchová vyradila v Pattayi veteránku Dateovú-Krummovú

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: internet

PATTAYA - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová na štvrtý pokus zdolala japonskú veteránku Kimiko Dateovú-Krummovú (40). Vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 2. kola na turnaji WTA Tour PTT Pattaya Open v thajskej Pattayi ako štvorka tohto podujatia zvíťazila nad Ázijčankou, 55. vo svetovom rebríčku, za 126 minút 7:6 (3), 6:3.

Úvodný set trval 79 minút. Hantuchová v ňom spočiatku viedla 2:0 a mala aj brejkbal na poistenie náskoku, ale nedala. Neskôr prehrávala 2:3 po tom, ako v piatej hre nevyužila ďalšiu možnosť preraziť servis rivalky. V siedmej hre unikla na 4:3 a brejk aj potvrdila, ale v desiatom geme neodolala šiestej hrozbe. Navyše, nezužitkovala potom brejkbal na 6:5. V tajbrejku odskočila na 3:0 s jedným minibrejkom, za stavu 5:3 si pripísala ďalší úspešný zákrok na returne a následne zakončila esom. V druhom dejstve mala Slovenka 4 brejkbaly pri skóre 1:1 a jeden v šiestej hre, ale na príjme sa presadila až v ôsmom geme. V deviatom dosiahla obrat z 0:40.

"Bol to skvelý zápas. Súperka bojovala o každučký bod. Veľa mladých dievčat by si z nej mohlo brať príklad. V takom veku nie je ľahké udržať sa fit. Naozaj Kimiko obdivujem," povedala Hantuchová.

Hantuchová (32. v renkingu) si v piatkovom štvrťfinále zmeria sily so 190 cm vysokou Akgul Amanmuradovovou (72.). Uzbečku pred piatimi rokmi na grandslamovej úrovni v Melbourne zdolala 6:4, 6:1. Už teraz má istotu 70 bodov do renkingu a šeku na 5625 dolárov. Hantuchová štartuje na tomto turnaji prvý raz v kariére.

Daniela Hantuchová (SR-4) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 7:6 (3), 6:3