Cibulková v Paríži skončila, nad jej sily bola Kanepiová

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

PARÍŽ - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále turnaja WTA v Paríži. Ako nasadená osmička prehrala s treťou nasadenou Estónkou Kaiou Kanepiovou v troch setoch 2:6, 6:2 a 2:6.

Z Francúzska si odnáša prémiu 15 675 dolárov a 120 bodov do svetového rebríčka WTA. Cibulková tretíkrát v tejto sezóne skončila pred semifinálovými bránami, štvrťfinále bolo pre ňu konečnou stanicou aj na austrálskych turnajoch v Brisbane a Sydney.

Cibulková mala v úvode zápasu s Kanepiovou za stavu 1:1 k dispozícii tri brejkbaly, ani jeden však nevyužila. Estónka po zisku gemu požiadala o medical time out a nechala si zabandážovať ľavý stehenný sval. Cibulková po krátkej prestávke vyrovnala na 2:2, no Kanepiová v ďalších minútach získala štyri hry v rade a prvý set sa stal jej korisťou. V druhomk dejstve Cibulková zrýchlila hru, začala bodovať z forhendu a karta sa začala obracať. Slovenka dvakrát prelomila podanie Kanepiovej, ktorá robila priveľa nevynútených chýb a vynútila si tretí set. V ňom hneď na začiatku Kanepiovú brejkla, no Estónka potom získala štyri gemy v rade a zabezpečila si postup do semifinále. Za stavu 5:2 premenila pri podaní súperky hneď prvý mečbal.

Kaia Kanepiová (Est.-3) - Dominika Cibulková (SR-8) 6:2, 2:6, 6:2

• Zdroj: TASR, SITA