Hviezdami týždňa v NHL Grabner, Stafford a Bryzgalov

Michael GrabnerMichael Grabner Zdroj: SITA

NEW YORK - Hviezdami uplynulého týždňa zámorskej hokejovej súťaže NHL sa stali Michael Grabner, Drew Stafford a Iľja Bryzgalov. Krídelník New York Islanders Grabner nazbieral v sledovanom období deväť bodov za osem gólov a jednu asistenciu a svoje štatistiky obohatil aj o sedem "plusiek" v hodnotení +/-.

"Ostrovania" zvíťazili v troch zo štyroch minulotýždňových duelov, keď prehrali len s Torontom (3:5). Dvadsaťtriročný Rakúšan zaznamenal minulý týždeň druhý hetrik v NHL, keď tromi gólmi pomohol k triumfu nad Buffalom (7:6 po predĺžení). Honor druhej hviezdy si za svoje výkony zaslúžil krídelník Buffalo Sabres Drew Stafford. Dvadsaťpäťročný Američan zaznamenal v priebehu minulého týždňa dva hetriky a so štyrmi trojgólovými zápismi v jednom stretnutí v tejto sezóne je najlepší v tejto štatistike v celej profilige. Stafford skóroval trikrát v dueloch proti Tampe Bay (7:4) a New York Islanders (6:7 po predĺžení).

Treťou hviezdou uplynulého týždňa sa stal gólman Phoenix Coyotes Iľja Bryzgalov. Ruský brankár pomohol "kojotom" k trom víťazstvám z troch zápasov, pričom mal priemer inkasovaných gólov 1,29 na jedno stretnutie a úspešnosť zákrokov 94,8 percenta. Bryzgalov si minulý týždeň pripísal aj jedno čisté konto, keď za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu hráčov Colorada (3:0). Na svojom konte má už päť "shutoutov" v tejto sezóne.