VIDEO Šláger v Žiline nedohrali: Inzultácia rozhodcu!

Záverečná strkanica na trávnikuZáverečná strkanica na trávniku Zdroj: SITA

ŽILINA - Slovenská Corgoň liga si takúto situáciu už dlho nepamätá. Zápas najvyššej futbalovej súťaže Žilina - Slovan nedohrali kvôli inzultácii čiarového rozhodcu Romana Slyška v 90. minúte. Zápas predčasne ukončil hlavný arbiter Pavol Chmura.

V 90. min jeden z domácich fanúšikov vybehol na hraciu plochu a napadol čiarového rozhodcu Slyška, usporiadatelia ho odviedli a hlavný rozhodca Chmura predčasne ukončil stretnutie bez toho, aby odpískal koniec. Šláger bude mať s veľkou pravdepodobnosťou dohru za "zeleným stolom".

Žilina - Slovan 0:0 *nedohrali, v 90. minúte rozhodca predčasne ukončil zápas
ŽK: 8. Šourek, 32. Zjuzins, 65. M. Ceesay - 42. Guédé, 44. F. Kiss, ČK: 70. M. Ceesay po 2. ŽK, rozhodovali: Chmura - Slyško, Kubačka, 6540 divákov

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Šourek, Štrba, Mráz - Guldan - Ceesay, Bello, Zjuzins (46. Gergel), Majtán (85. Mabouka) - Lietava

Slovan: Putnocký - Pauschek (53. Jánošík), Dobrotka, Kolčák, Hrdlička - Guede - Milinkovič, Kiss (85. Grendel), Žofčák - Kordič (73. Szarka), Šebo

Pod Dubňom sa sieť rozvlnila už v tretej minúte. Slovan zahrával priamy kop, Dúbravka neudržal Milinkovičov dlhý center na zadnú žrď a Hrdlička hlavou usmernil loptu do siete, no iba do tej hornej. O sedem minút neskôr dostal Žofčáka krásnym centrom do tutovej príležitosti Šebo, kapitána Slovana však sám zoči-voči Dúbravkovi zlyhal a daroval žilinskému brankárovi loptu. Nasledujúce minúty sa niesli v duchu nudného taktického zápolenia, ktoré prerušila až strela domáceho Angeloviča v 25. minúte, z hranice šestnástky mieril nad bránku. Slovan odpovedal už o necelé dve minúty, Šebo vyhral súboj na hranici pokutového územia a z otočky nečakane vystrelil, Dúbravka sa iba prizeral, lopta opečiatkovala spojnicu žilinskej brány. Zaujímavo to vyzeralo s napĺňajúcou sa 40. minútou, keď Žofčák peknou prihrávkou pred žilinskú bránku hľadal Šeba, v poslednej chvíli však dobre zakročil Šourek a zmaril príležitosť hostí.

Druhý polčas prebrala k životu Šebova tvrdá strela z pravej strany pokutového územia, mieril k bližšej tyči a Dúbravka nemal problém zneškodniť tento pokus. Scenár zápasu akoby napísaný pre výsledok 0:0 pokračoval a nezmenil ho ani Angelovičov center do šestnástky na Lietavu, pri lopte bol skôr brankár hostí Putnocký, ktorý ani po 65-tich minútach hry nemusel čeliť strele do priestoru jeho brány. Vzrušenie v 70. minúte: Momodou Ceesay prenikal do pokutového územia cez niekoľko hráčov Slovana, na hranici veľkého vápna však v spleti tiel spadol na trávnik a hlavný rozhodca mu ukázal žltú kartu za filmovanie, bola to jeho druhá, a tak nasledovala červená a Ceesay musel opustiť ihrisko. To na tribúnach i striedačkách vyvolalo mimoriadne silné napätie. Slovan sa v ďalších minútach usadil pred žilinskou šestnástkou, domáci však zomknuto bránili. Desať minút pred koncom sa v šanci ocitol hosťujúci Guede, ale v rozhodujúcej chvíli pred Dúbravkom netrafil dobre loptu, domáci brankár nemusel zasahovať. Dúbravka však musel chytať Šebovu hlavičku v 84. minúte, poradil si hravo, slovanistický útočník mieril priamo do jeho náručia. Šebo mal na kopačke gól aj o tri minúty neskôr, keď ho pekne našiel Milinkovič, ale tentokrát netrafil ani bránu.

V závere zápasu došlo k prerušeniu, keď bol čiarový rozhodca Slyško údajne atakovaný jedným z fanúšikov. Hráči oboch tímov sa napokon pomaly pri mnohých kontroverziách pobrali do šatní, hlavný rozhodca Pavol Chmura zápas ukončil.

Dôvodom na predčasné ukončenie zápasu v 90. min za stavu 0:0 bola inzultácia asistenta rozhodcu. Potvrdil to delegát tohto stretnutia Ladislav Benedikovič, ktorý pre pracovníkov médií v dejisku duelu povedal: "V 89. min stretnutia pre nás zatiaľ neznámy divák skočil z tribúny na hraciu plochu, kde dvoma rukami sotil asistenta rozhodcu číslo jeden. Ten zdvihnutou zástavkou informoval hlavného rozhodcu a vbehol k nemu na ihrisko. Zápas sa za takýchto okolností nemohol dohrať, pravidlá sú jasné. Násilné vrazenie do rozhodcu zo strany diváka či akejkoľvek inej osoby je považované za inzultáciu."

Riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) pre Corgoň ligu Dušan Huňady uviedol: "Musíme si počkať na zápis od rozhodcu a vyjadrenie delegáta stretnutia. V tejto chvíli by boli akékoľvek uzávery predčasné."

Pavel Hapal, tréner Žiliny: "Ja neviem, čo mám hodnotiť. Dnes to bolo zvláštne. Neviem, či mám hodnotiť výkony hráčov alebo výkony niekoho iného. Oba tímy dreli a bojovali, mohol to byť dobrý zápas. My sme mali kopať stopercentný pokutový kop a navyše sme nemali dostať červenú kartu. Dnes to však ukončil pán čiarový rozhodca Slyško alebo teda jeden z domácich fanúšikov, údajne jeden z domácich fanúšikov..."

Karel Jarolím, tréner Slovana: "Budem stručný. Myslím si, že sme dnes odohrali dobrý zápas, chýbal mi iba gól. Mali sme na to pritom dosť príležitostí. Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase."

• Zdroj: športky, SITA, TASR, huste.tv