Slovan sa výhrou v Prešove priblížil k titulu

Viliam Macko a Mário BožičViliam Macko a Mário Božič Zdroj: SITA

PREŠOV - Prvý polčas sa začal opatrne z oboch strán. Postupom času sa slovanisti nasťahovali na prešovskú polovicu. Ako prvý sa zastreľoval v 8. min hosťujúci Božič, ale Plánička s jeho strelou nemal žiadne problémy.

O štyri minúty neskôr zahrával Slovan rohový kop a Dosoudilova hlavička letela tesne vedľa Pláničkovej bránky. V 16. min to skúšal aj Milinkovič, ale jeho delovku brankár Plánička vytiahol na brvno. Brankár Tatrana sa vyznamenal aj po krížnej strele Filipa Šeba v 31. min. Prešov bol vpredu bezzubý a obrana Slovana sa doslova nudila. V 44. min po rohovom kope mal gól na hlave hosťujúci Dosoudil, ale jeho hlavičku odvrátila obrana Tatrana z bránkovej čiary do bezpečia. Prešovčania sa v prvom polčase nedostali do nijakej šance, a tak sa polčas slabej úrovne skončil bezgólovou remízou.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v duchu toho prvého. V nezáživnom futbale pútal pozornosť divákov čudesnými rozhodnutiami akurát hlavný arbiter. V 62. min Plánička zázračne vyrazil strelu Grendela na žrď, vzápätí Heidenreich zachraňoval pred Šebom a hlavný arbiter to posúdil ako faul. Heidenreicha vylúčil a nariadil pokutový kop. Loptu si na "biely bod" postavil Žofčák a bolo 1:0 pre Slovan. "Belasí" potvrdili svoje vedenie o tri minúty, keď po Mackovej chybe Božič zoči-voči Pláničkovi nezaváhal - 0:2. Domáci sa dostali konečne do šance v 76. min, keď po rohovom kope najvyššie vyskočil Baran, ale jeho hlavičku na bránkovej čiare chytil brankár Putnocký. V nadstavenom čase bol vylúčený druhý domáci hráč Baran. Hostia si z východu Slovenska napokon odviezli tri cenné body v boji o majstrovský titul.

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 63. I. Žofčák (z pok. kopu), 66. Božič, ŽK: 32. Ľ. Meszároš, 60. P. Katona - 71. Bagayoko, ČK: 62. Heidenreich, 90.+ M. Baran (obaja Prešov), rozhodovali: Vlk - Balko, Lieskovský, 2202 divákov

Prešov:
J. Plánička - Papaj, Farbák, M. Baran, Heidenreich - P. Petráš - M. Vyskočil (46. Mariano Bernardo), P. Katona (65. Vršajevič), Macko, P. Baláž - Ľ. Meszároš (78. Dolný)

Slovan Bratislava: Putnocký - Pauschek, Dosoudil, Dobrotka, T. Hrdlička - Grendel - Božič (79. F. Kiss) - Bagayoko (84. Štepanovský), Milinkovič (59. Kordič), I. Žofčák - Šebo

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "My s tým, čo máme k dispozícii, robíme čo vieme. Budeme musieť uskutočniť ďalšie zmeny v zostave a tých hráčov motivovať. Dnes rozhodla penaltová situácia a vylúčenie Heidenreicha. Musím svojich hráčov pochváliť, nie je nám dopriate ani šťastie."

Karel Jarolím (tréner Slovana): "My sme tušili, že Tatran bude hrať zozadu a na rýchle brejky. V prvom polčase sme mali viac z hry. Po zmene strán rozhodla o osude stretnutia naša premenená jedenástka."