VIDEO Košice sa zachránili, zlaté body zariadil Diaby

Coulibaly Diaby strelil jediný gól zápasuCoulibaly Diaby strelil jediný gól zápasu Zdroj: SITA

KOŠICE - V úvode stretnutia mali opticky navrch domáci futbalisti, ale okrem rohových kopov si výraznejšiu príležitosť nedokázali vypracovať. Hra sa postupne vyrovnala a k slovu sa dostali Žilinčania. Najprv v 16. minúte pálil tesne vedľa pravej žrde Tofiloskiho brány Majtán a o desať minút mal na kopačke gól Angelovič.

Ten spoza šestnástky tvrdou a dobre mierenou strelou poriadne natiahol domáceho brankára, ktorý reflexívne zasiahol. V 38. minúte sa dostal k zakončeniu i hosťujúci Poliaček, ale jeho strelu spoza šestnástky našťastie tečoval na roh domáci hráč.

V úvode druhého dejstva pohladil brvno domácej svätyne ďalekonosnou strelou Mráz, no v 50. minúte na opačnej strane otvoril skóre duelu košický útočník Diaby - 1:0. Po chybe žilinských zadákov prešprintoval s loptou až do šestnástky súpera a následne prekonal Dúbravku. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný futbal s ojedinelými príležitosťami na oboch stranách. Košičania si už postrážili najtesnejšie víťazstvo a udržali sa v najvyššej slovenskej súťaži.

MFK Košice - MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Gól: 50. Diaby. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Majtán (Žilina), 2350 divákov

MFK Košice: Tofiloski - Cicman, Djokovič, Dobias, Čonka - Isola, Šinglár - Kubík (65. Gál-Andrezly), Matič, Viazanko (90.+ Skvašík) - Diaby (88. Pačinda)

MŠK Žilina: Dúbravka - Angelovič, Prince, Guldan, Mráz - Šimko (90. Škrobák), Bello - Gergel, Poliaček (67. Fótyik), Pich (80. A. Ceesay) - Majtán

Štefan Tarkovič, tréner Košíc: "Doteraz som ani raz neďakoval hráčom, ale dnes im ďakujem za charakter, ktorý ukázali v zápase. Bol to pre nás veľmi náročný súboj z hľadiska psychiky i taktiky. Strelili sme gól, keď sa po úniku presadil Diaby a to rozhodlo."

Oto Brunegraf, asistent trénera Žiliny: "Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, pretože sme prehrali. Neboli sme nebezpeční pred súperovou bránou, hráči sa viac snažili strieľať zo stredných vzdialeností, čo sa nám vôbec nedarilo."

Róber Cicman, obranca Košíc: "Boli sme radi, že diváci mali na štadión voľný vstup a bolo pekné počasie. Ľudia vedeli, že potrebujeme podporu najmä v hľadisku, za čo sme im vďační, pretože na zápasy nechodilo viac ako tisíc priaznivcov. Uvidíme, ako to bude ďalej s košickým futbalom, teraz budú prebiehať oslavy do skorých ranných hodín. Ja pravdepodobne v Košiciach nezostanem, nemám však nič konkrétne, ale obzerám sa v zahraničí a dúfam, že to vyjde. Je to neuveriteľná radosť a myslím si, že je ešte väčšia ako minulý rok. Dá sa povedať, že sme mali veľké problémy, ktoré nebudem konkretizovať. Za takýchto podmienok sme dokázali vydrieť víťazstvo a nebolo futbalistu, ktorý by vypustil jediný súboj."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv