VIDEO Penalty na Cope zradili aj topfavorita z Brazílie

Paraguajská radosť, smútok BrazílieParaguajská radosť, smútok Brazílie Zdroj: SITA

LA PLATA - Po domácej Argentíne sa do semifinále na 43. ročníku Copa America neprebojovali ani futbalisti ďalšieho veľkého favorita na víťazstvo Brazílie.

Štvrťfinálový duel s Paraguajom skončil v riadnom hracom čase aj v predĺžení bezgólovou remízou, no "kanárici" prehrali v jedenástkovom rozstrele 0:2. O triumfe Paraguaja rozhodli úspešnými strelami z "bieleho bodu" Estigarribia a Riveros, "nevadilo" ani zaváhanie ich spoluhráča Barreta hneď v prvej sérii. Obhajcovia prvenstva na Copa América Brazílčania totiž v koncovke absolútne vyhoreli. Svedčí o tom aj skutočnosť, že ani jeden zo štyroch pokusov v penaltovom rozstrele sa neskončil v paraguajskej sieti. V drese "kanárikov" sa z jedenástky postupne nepresadili Elano, Thiago Silva, André Santos ani Fred, jeho strela vedľa vo štvrtej sérii znamenala pre Brazíliu definitívne stop na prestížnom juhoamerickom šampionáte.

Brazília - Paraguaj 0:0, 0:2 na pokutové kopy
ČK: 103. Lucas Leiva - Alcaraz

Poslednými semifinalistami 43. ročníka sú futbalisti Venezuely, ktorí v noci na pondelok vyradili favorizované Čile po triumfe 2:1. Venezuela sa na juhoamerickom šampionáte prebojovala medzi kvarteto najlepších tímov prvýkrát v histórii, čeliť bude Paraguaju. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Uruguaj a Peru.

Venezuelčania išli do vedenia v 35. minúte po hlavičke stopéra Vizcarronda, ktorému do gólovej situácie nacentroval z priameho kopu Arango. Čile sa snažilo o odpoveď, celý druhý polčas sa hral v jeho réžii. V 70. minúte sa favorit dočkal, keď Suazo po prihrávke Sancheza zavesil strelou pod brvno. Čiľania mali dostatok šancí, aby strhli víťazstvo na svoju stranu už v riadnom hracom čase. V 81. minúte ich však stihol trest za plytvanie príležitosťami. Brankár Bravo podcenil strelu z priameho kopu, nevenoval dostatočnú pozornosť dorážke, k lopte sa dostal pohotový Cichero a zblízka nemal problém skórovať. V závere už si Venezuela víťazstvo ustrážila, hoci sa na trávniku zaiskrilo a stretnutie nedohrali dvaja vylúčení hráči.

Čile - Venezuela 1:2 (0:1)
Góly: 70. Suazo - 35. Vizcarrondo, 80. Cichero, ČK: 83. Medel - 90. Rincon.