VIDEO Bystrica rozhodla o výhre s DAC v druhom polčase

Radosť Martina Jakubka po strelení druhého gólu Radosť Martina Jakubka po strelení druhého gólu Zdroj: TASR

D.STREDA - Vo vytrvalom daždi začala aktívnejšie Dukla, v úvodnej štvrťhodine to skúšali z diaľky postupne Uškovič, Pančík a Považanec, no ich strelám chýbala presnosť.

V 16. min dostal Uškovič peknú prihrávku do šestnástky, otočil sa okolo obrancu a zoči-voči Kováčovi po zemi chladnokrvne skóroval. O štyri minúty mohlo byť už 0:2 z pohľadu DAC, keď Považanec centrom našiel hlavu Jakubka a útočný hrot hostí prekonal Kováča, no Hílek zachránil na bránkovej čiare. Keď Jakubkov center poslal Turňa z dobrej pozície len do bočnej siete, prišiel trest od dovtedy neškodných domácich. V 28. min zahrával priamy kop takmer z 30 m mladý Németh a ľavačkou zatočil loptu do ľavého horného rohu. Kým Dunajskostredčania ešte oslavovali, Považanec unikol a po jeho prihrávke, Uškoviča vychytal v tutovke Kováč. V 31. min na konci peknej akcie domácich napálil Tomčák po spätnej prihrávke len do pravej žrde. Vzápätí po trme-vrme v šestnástke Matůš namieril tesne vedľa. V závere polčasu po obliehaní Kováčovej bránky namieril Bažík nad, kým na opačnej strane strelu Helíska na dvakrát skrotil brankár hostí Ďurčo.

V úvode druhého polčasu začali aktívnejšie domáci. Delarge unikol obrane a prenikol do šestnástky a Harsányi z päťky namieril vedľa. V 52. min Sedlák našiel voľného Delargeho, ktorý z dobrej pozície minul bránku hostí. Na druhej strane Hílek tečoval tesne vedľa pravej žrde tvrdú strelu aktívneho Považanca a ten istý hráč ponúkol center Jakubkovi, ktorý nožničkami strihol nad svätyňu. V 63. min zahral štvrtý roh hostí Uškovič na bližšiu žrď a Jakubko hlavou dostal svoj tím do vedenia. O päť minút bolo definitívne rozhodnuté: Pančík poslal loptu do ohňa, Považanec vystrelil a Uškovič z pár krokov dorazil na 3:1 pre Duklu. Očakávaný záverečný tlak domácich neprišiel, a tak si hostia zo Žitného ostrova odvážajú tri body.

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:1)
Góly: 28. Zs. Németh - 16. a 68. Uškovič, 63. Jakubko, ŽK: 56. L. Matůš - 58. Marek Hlinka, 73. T. Hučko, rozhodovali: Smolák - Chládek, Bóllo, 3098 divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - Helísek, Hílek, R. Konečný, Zs. Németh - M. Tomčák, Boya (73. Cs. Králik), P. Sedlák (57. Lénárth), L. Matůš - Delarge, Z. Harsányi

Banská Bystrica: J. Ďurčo - M. Turňa, Chupáč, Marek Hlinka, T. Hučko - Považanec, Prekop (90. Kupčík), Marek Bažík, M. Pančík ml. - Jakubko (82. Laksík), Uškovič (87. Brašeň)

Štefan Horný, tréner DAC: "Z našej strany sa tento zápas nevydaril. V druhom polčase sme stratili stred poľa a to rozhodlo. Neustrážili sme súperových hráčov po štandardných situáciách. Hráča takej kvality ako je Jakubko nemožno pred bránkou pustiť k lopte."

Štefan Zaťko, tréner Dukly: "Prevzali sme po prevej štvrťhodine iniciatívu. Z našej strany to bol vydarený zápas. Bolo vidieť, že hráči túžia po víťazstve a myslím si, že ukázali aj svoje kvality."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv