Ronaldinho opäť v brazílskej nominácii, chýba Pato

Ronaldinho
Ronaldinho

RIO DE JANERO - V nominácii brazílskej futbalovej reprezentácie sa opäť objavilo meno Ronaldinha, tréner Mano Menezes ho vybral do tímu na nadchádzajúce prípravné zápasy s Argentínou, Kostarikou a Mexikom. V tíme však absentujú zranení Leandro Damiao a Alexandre Pato.

"Kanárici" budú najbližšiu stredu hostiť v meste Belem v prestížnom súboji rivala z Argentíny, 7. októbra sa predstavia v Kostarike a 11. októbra v Mexiku. Menezes oznámil špeciálny menoslov hráčov na súboj s Argentínou, v ktorom sú len hráči z brazílskej ligy. Ide o odvetu juhoamerického Superclassica, v prvom zápase v Cordobe minulý týždeň sa zrodila bezgólová remíza.


      
Na ďalšie dva súboje je iná nominácia, v ktorej už majú miesta aj hráči pôsobiaci v zahraničí. Ronaldinho zaznamenal návrat do najcennejšieho dresu v auguste potom, ako predvádzal dobré výkony v drese Flamenga.

 

Nominácia brazílskej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas proti Argentíne:

Brankári: Jefferson (Botafogo), Rafael (Santos)
Obrancovia: Danilo (Santos), Mario Fernandes (Gremio), Bruno Cortes (Botafogo), Kleber (Internacional), Dede (Vasco), Rever (Atletico-MG), Emerson (Coritiba)
Stredopoliari: Ralf (Corinthians), Paulinho (Corinthians), Casemiro (Sao Paulo), Lucas (Sao Paulo), Romulo (Vasco), Diego Souza (Vasco), Oscar (Internacional), Elkeson (Botafogo)
Útočníci: Ronaldinho (Flamengo), Neymar (Santos), Fred (Fluminense), Borges (Santos)

 

Nominácia brazílskej futbalovej reprezentácie na prípravný zápas proti Kostarike a Mexiku:
Brankári: Júlio César (Inter Miláno/Tal.), Jefferson (Botafogo), Neto (Fiorentina/Tal.)
Obrancovia: Daniel Alvés (FC Barcelona/Šp.), Adriano (Barcelona/Šp.), Fabio (Manchester United/Angl.), Marcelo (Real Madrid/Šp.), Rever (Atlético-MG), Thiago Silva (AC Miláno/Tal.), David Luiz (Chelsea/Angl.), Dede (Vasco)
Stredopoliari: Lucas Leiva (Liverpool/Angl.), Fernandinho (Šachťor Doneck/Ukr.), Sandro (Tottenham/Angl.), Luiz Gustavo (Bayern Mníchov/Nem.), Lucas (Sao Paulo), Elias (Sporting Lisbon/Por.), Oscar (Internacional), Hernanes (Lazio Rím/Tal.)
Útočníci: Ronaldinho (Flamengo), Hulk (Porto/Por.), Jonas (Valencia/Šp.), Neymar (Santos), Kleber (Porto Alegre), Fred (Fluminense)


Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA