VIDEO United zakopli v Stoke, ostatní favoriti nezaváhali

Peter Crouch sa teší z góluPeter Crouch sa teší z gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - V zápase 6. kola anglickej futbalovej ligy zvíťazil Manchester City nad Evertonom so slovenským reprezentačným brankárom Jánom Muchom na lavičke náhradníkov 2:0. Demba Ba zariadil hetrikom víťazstvo Newcastle United nad Blackburnom 3:1.

V zápase Chelsea - Swansea (4:1) sa o úvodný gól zápasu postaral v 29. min španielsky útočník Fernando Torres, ale o 10 minút musel odísť z trávnika, keď po faule na Marka Gowera ho rozhodca Dean vylúčil.

FC Liverpool v základnej zostave s Martinom Škrtelom zvíťazil nad Wolverhamptonom 2:1, keď o úvodný presný zásah sa postaral vlastným gólom Johnson a v prvom polčase pridal druhý gól uruguajský kanonier Luis Suarez.

Líder súťaže Manchester United len remizoval na ihrisku Stoke City 1:1 a na čele tabuľky sa udržal len vďaka lepšiemu skóre pred mestským rivalom City.

Stoke City - Manchester United 1:1 (0:1)
Góly: 52. Crouch - 27. Nani

Newcastle - Blackburn 3:1 (2:1)
Góly: 27., 30. a 54. Demba Ba - 37. Hoilett, ČK: 70. Olsson (Blackburn)

West Bromwich Albion - Fulham 0:0

Wigan - Tottenham 1:2 (0:2)
Góly: 50. Diame - 3. Van der Vaart, 23. Bale, ČK: 62. Gohouri (Wigan)

Manchester City - Everton 2:0 (0:0)
Góly: 68. Balotelli, 89. Milner, 47.293 divákov.

Arsenal Londýn - Bolton 3:0 (0:0)
Góly: 46. a 71. Van Persie, 89. A. Song, ČK: 55. Wheater (Bolton)

FC Chelsea - Swansea 4:1 (2:0)
Góly: 36. a 75. Ramires, 29. F. Torres, 90. D. Drogba - 86. A. Williams, ČK: 39. F. Torres (Chelsea)

FC Liverpool - Wolverhampton 2:1 (2:0)
Góly: 11. R. Johnson (vlastný), 38. Suárez - 49. S. Fletcher