1. kolo extraligy žien, Rožňava porazila Cassoviu Košice

Hráčky MBK Región RožňavaHráčky MBK Región Rožňava Zdroj: internet

ROŽŇAVA - Basketbalová extraliga žien pokračovala v stredu zápasmi 1. kola. Stretnutie Good Angels - Dannax Sport 103:25, odohrali v sobotu 24. septembra.

MBK Región Rožňava - BK SOUŽ Cassovia Košice 62:55 (16:12, 15:11, 14:10, 17:22)
Najviac bodov: Matejčíková 19, V. Libičová 13, Z. Babariková 9 (3 trojky) - K. Timková 18, D. Beňušková 13, Mackulínová 7
TH: 14/11 - 15/10, fauly: 20 - 18, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Šarišský a Karniš, 300 divákov

Cassovia viedla v úvodnej štvrtine 12:7, no domáce basketbalistky 9-bodovou šnúrou zlikvidovali jej náskok ešte do konca prvej časti hry. Postupne preberali iniciatívu, ktorá v 32. min vyústila do vedenia 49:34. V koncovke si hostky samé skomplikovali situáciu, a tak Rožňavčanky umne vedené trénerom Lovíkom dotiahli duel do víťazného konca.

ŠBK Šamorín - ŽBK Whirlpool Poprad 61:63 (15:11, 19:14, 17:23, 10:15)
Najviac bodov: Riecka 14, Ivanová 12, Talajková 11 - Lindseyová 26, A. Baburová 17, Zentková 6
TH: 26/15 - 19/13, fauly: 21 - 23, trojky: 4 - 2, rozhodovali: Margala a Kurpaš, 100 divákov

V prvom polčase mali navrch domáce, ktoré ho vyhrali 34:25. Po zmene strán sa Poprad v polovici tretej štvrtiny ujal vedenia, potom sa oba tímy ťahali "za prsty". Misky váh na stranu hostiek naklonila až v závere súboja Zentková, ktorá dvoma premenenými trestnými hodmi rozhodla o tesnom víťazstve.

• Zdroj: TASR, SITA