Američan Kevin Na vyhral golfový turnaj v Las Vegas

Justin Timberlake a Kevin NaJustin Timberlake a Kevin Na Zdroj: SITA

LAS VEGAS - Americký golfista juhokórejského pôvodu Kevin Na (28) vyhral prvýkrát v kariére turnaj amerického okruhu PGA. Na zvíťazil v Las Vegas, kde sa ešte pred posledným kolom delil o vedenie s krajanom Nickom Watneyom, ale v záverečnom dni nechal svetovú jedenástku o dve rany za sebou. O tretie miesto sa podelili ďalšie Američania Tommy Gainey a Paul Goydos s odstupom ďalších troch úderov.

Na sa premiérového triumfu dočkal po ôsmich rokoch pôsobenia na okruhu PGA a 210 odohratých turnajoch. "Počas celého finálového kola sa mi hlavou preháňalo veľa myšlienok. Videl som sa ako víťaz, aj ako porazený, ale častejšie ako víťaz," priznal Na, ktorý sa narodil v Južnej Kórei, ale v ôsmich rokoch jeho rodina odišla do USA, kde o rok neskôr začal hrať golf.

Krst v podobe víťazstva pritom mohol mať už niekoľkokrát za sebou. Trikrát na PGA skončil druhý. "Najviac ma bolela prehra v play-off v Tuscone v roku 2005. Často som premýšľal, či by som bol teraz v inej pozícii. Neviem. A viete čo, tých osem rokov čakania nakoniec stálo za to," uviedol Na.

Turnaj s názvom Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open mal charitatívny účel a hral sa pre tamojší detskú nemocnicu. Na získal z celkovej dotácie 4,4 milióna dolárov 792 000.