Zvládne to chorvátsky dlháň proti Fogninimu v dvoch setoch?

Marin Čilič na tohtoročnom US Open v súboji s Rogerom Federerom (3.9.)Marin Čilič na tohtoročnom US Open v súboji s Rogerom Federerom (3.9.) Zdroj: SITA

PEKING – Najvyššie dotovaný turnaj mužov v tomto týždni, s dotáciou až 3,34 milióna USD, vo štvrtok pokračuje už svojimi osemfinálovými súbojmi. Chorvátsky obor Marin Čilič bude o postup medzi najlepšiu osmičku bojovať s Talianom Fabiom Fogninim.

Čilič je aktuálne na dvadsiatompiatom mieste rebríčka ATP a môžeme ho kľudne označiť za univerzálneho hráča. Na pomalej antuke má v tejto sezóne kladnú bilanciu trinásť výhier a sedem prehier. Na rýchlom tvrdom povrchu v tomto roku dokázal v dvoch setoch poraziť napríklad kvalitného Del Potra, v halovom prostredí aj Čecha Berdycha a ruského tenistu Južneho.

Chorvát ťaží predovšetkým zo svojho mimoriadne kvalitného servisu, ktorý má tento 195-centimetrový hráč skvele nacvičený. Od US Open sa javí byť chorvátsky tenista vo veľmi slušnej forme. Na poslednom tohtoročnom grandslame v úvodnom kole zdolal nepríjemného Harrisona po setoch 6-2, 7-5, 7-6 (29.8.), v druhom potom sfúkol aj mimoriadne talentovaného Austrálčana Tomiča, keď mu v troch setoch povolil získať len tri hry. V treťom vystúpení však už nestačil na skvelého Švajčiara Federera, s ktorým vyhral len jediný set. Vo výbornom svetle sa Čilič ukázal aj v Južnej Afrike ako nasadená jednotka daviscupového výberu Chorvátska. Dvoch kanárov uštedril v prvom zápase tímovej dvojke domácich Van Der Merwemu, aby ten napokon stretnutie predčasne vzdal. V ďalšom zápase tiež bez straty setu zdolal Ricka De Voesta a Chorváti sa mohli radovať z víťazstva. Na turnaji v Pekingu si v nenáročnej úvodnej previerke schuti zatrénoval s domácim Wuom, ktorý v stretnutí dokázal vyhrať s favoritom len dve hry.

Vo štvrtok na Chorváta čaká taliansky súper a aktuálna svetová tridsaťdeviatka – Fabio Fognini. Ten v Číne v úvodnom kole v dvoch setoch zdolal Grega Zemlju, ale v tejto sezóne sa Talianovi nedarí. Na obľúbenejšej antuke má len tesne kladnú bilanciu 17-16, ale na tvrdom povrchu to bola len jeho tretia výhra v tejto sezóne z dvanástich zápasov. V tomto roku na seba títo dvaja tenisti narazili na antukovom turnaji v Umagu a Talian hladko podľahol favoritovi po setoch 2-6, 2-6 (30.7.). Aj vo štvrtok sa od kvalitného Chorváta, ktorému sa tu v Pekingu tradične darí, očakáva hladké víťazstvo.

Očakávame, že Čilič zvládne úlohu favorita a svojho súpera hladko zdolá. Keďže kurz na jeho víťazstvo v tomto stretnutí je príliš nízky tipujeme, že Chorvát zvíťazí v dvoch setoch.

Aktualizácia: Neúspešný tip. I keď to mal Chorvát skvele rozohraté, v druhom sete nevyužil pri podaní Fogniniho ponúknutý mečbal a následný tajbrejk mu absolútne nevyšiel (1-7). Čilič napokon zvíťazil 6-2, 6-7, 6-3.

6.10.2011 o 11:00  |  Marin Čilič - Fabio Fognini  |  Tip: 2:0 na sety  |  Kurz: 1,43

• Zdroj: športky, ps