Napravia Blues v Ewood Parku pošramotenú reputáciu?

Radosť hráčov Chelsea Ramiresa (vľavo) a Davida Luiza po gólovom zásahu Ramiresa do siete belgického Genku v poslednom vystúpení Ligy majstrov (1.11.)Radosť hráčov Chelsea Ramiresa (vľavo) a Davida Luiza po gólovom zásahu Ramiresa do siete belgického Genku v poslednom vystúpení Ligy majstrov (1.11.) Zdroj: SITA

BLACKBURN – Ďalším ligovým kolom cez víkend tradične pokračuje aj azda najkvalitnejšia futbalová liga v Európe – Premier League. Trápiaci sa londýnsky veľkoklub sa predstaví na Ewood Parku, kde sa pokúsi zabudnúť na predchádzajúce rozpačité výsledky.

Chelsea po blamáži v londýnskom derby s Arsenalom (3:5) neuspela ani v prestížnej Lige majstrov. I keď v Belgicku na pôde Genku po góle Ramiresa z 26. minúty favorit viedol, domácim sa po zmene strán podarilo vyrovnať. Navyše belgický tím mal aj niekoľko ďalších sľubných gólových príležitostí.

Zverenci trénera Villasa-Boasa  v domácej súťaži prehrali už dva zápasy v rade, tou prvou bola dosť nečakaná porážka na ihrisku nováčika Queens Park Rangers (0:1). Potom Londýnčania zabojovali v ligovom pohári, kde v predĺžení šťastne napokon vyradili Everton, ale ako sme už spomínali dva následné zápasy opäť nezvládli. Kouč hostí tak bude svojich zverencov musieť poriadne namotivovať, pretože zisk troch bodov v Blackburne je už pre Blues povinnosťou. Len pre zaujímavosť tri prehry v Premier League v rade naposledy londýnsky klub zažil v roku 1999.

K výhre by favoritovi mal výraznou mierou dopomôcť kapitán John Terry, ktorý v tomto súboji už bude plne k dispozícii. Rovnako tak Jon Obi Mikel, tomu sa už podarilo prekonať zranenie chrbta. Ofenzíva Chelsea však bude oslabená o Didiera Drogbu, ktorý kvôli trestu nebude môcť nastúpiť.

Domáci by mali byť pre favorita ideálnym súperom. Rovers sa nedarí, už päť duelov v Premier League nedokázali získať tri body a z posledných dvadsiatichštyroch zápasov pocit víťazstva tento tím okúsil len trikrát. Jedine posledný Wigan v aktuálnej sezóne nazbieral zatiaľ o bod menej. Fanúšikovia Blackburnu požadujú odvolanie manažéra Keana, ten však má stále u vedenie plnú podporu. V poslednom ligovom vystúpení mužstvo viedlo v Norwichi osem minút pred koncom stretnutia 3:1, ale aj tak vedenie nedokázalo napokon udržať. Zápas skončil remízou 3:3 aj vďaka diskutabilnej penalte domácich z poslednej minúty zápasu.

Londýnčania neprežívajú práve najlepšie obdobie, ale vo svojich radoch majú veľké množstvo mimoriadne kvalitných hráčov. Sturridge, Mata, Anelka či Lampard dokážu dať dôležitý impulz, ktorý tím teraz tak veľmi potrebuje. Proti tápajúcim Rovers by si konečne mala Chelsea napraviť pošramotenú povesť z posledných zápasov a konečne získať nutné tri body.

Aktualizácia: Úspešný tip. Fanúšikovia Chelsea sa konečne dočkali. O výhre hostí rozhodol gól Franka Lamparda z 51. minúty zápasu.

5.11.2011 o 16:00  |  Blackburn - Chelsea  |  Tip: 2  |  Kurz: 1,50

• Zdroj: športky, ps