VIDEO Trnava remizovala v Senici, zostáva lídrom ligy

Tomáš Kóna a Michal HabánekTomáš Kóna a Michal Habánek Zdroj: SITA

SENICA - V dohrávke 16. kola si v mrazivom počasí ani jedno mužstvo nedokázalo v I. polčase vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť. Seničania trafili do priestoru bránky už v 2. min, keď Kalabiškov strelecký pokus zvnútra pokutového územia kryl Raška.

Potom sa dlhé minúty hralo prevažne medzi šestnástkami. Až v 36. min Kóňov strelecký pokus z 23 m skončil tesne vedľa ľavej trnavskej žrde. Spartakovci pohrozili o dve minúty neskôr, keď Procházkov nebezpečný volej výborne zneškodnil "zmrznutý" Bolek.

Druhé dejstvo prinieslo pre divákov lepší futbal a viac vzruchu pred oboma brankármi. Hneď v 46. min sa domáci ujali vedenia. Po chybe v defenzíve Trnavy sa dostal k lopte Valenta a ľavačkou spoza pokutového územia k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu. O päť minút neskôr mohlo byť vyrovnané, Karhanovu tvrdú strelu z 22 m Bolek vyrazil a rovnako si poradil aj s dorážkou Oravca. V 58. min sa na hranici pokutového územia hostí uvoľnil Hošek, jeho strelecký pokus Raška zneškodnil. Potom sa Seničania zamerali na ubránenie jednogólového vedenia. To sa im však nepodarilo, keď v 75. min sa po centri z ľavej strany presadil Vyskočil a presnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. O dve minúty neskôr sa dostal do zakončenia Valenta, ale z výhodnej pozície mieril vysoko nad. Na druhej strane Procházkovu nebezpečnú strelu Bolek kryl. V nervóznom závere sa ešte Záhoráci dožadovali pokutového kopu po ruke v trnavskej šestnástke, no napokon z toho boli len dve žlté karty.

FK Senica - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 46. Valenta - 75. Vyskočil, ŽK: Wijlaars, Gorosito, Bolinha - Čvirik, Bicák, Koubský, rozhodovali: Matúš - Somoláni, Súkeníková, 2687 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Leal - Križko, Kóňa - Hošek (72. Wijlaars), Piroska, Valenta - Kalabiška (82. Bolinha)

Trnava: Raška - Habánek, Koubský, Gross, Čvirik - J. Petráš (77. Mikinič), Karhan, Procházka, Bicák (69. Mikovič) - Vyskočil, Oravec

Stanislav Griga (tréner Senice): "Boli sme lepší počas celého zápasu. Častejšie sme mali loptu na kopačkách, ale súper si vytvoril viac šancí. Procházka zakončoval azda štyrikrát, v šanci bol aj Oravec. Mrzí ma, že hoci sme diktovali tempo, šance sme si vytvárali veľmi ťažko. Získať bod s lídrom nie je hanba, ale podľa mňa dnes sme dva body stratili."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "V prvom rade by som chcel pochváliť zodpovedný personál za to, ako aj koncom novembra dokázal pripraviť trávnik. V prvom polčase sme boli všade druhí, Senica lepšie kombinovala. Napriek tomu sme sa dostali do veľkej šance, Procházka však Boleka neprekonal. Gól na začiatku druhého dejstva nás prebudil z letargie. Zlepšili sme výkon, vytvorili sme si viacero šancí a bod sme si určite zaslúžili."

<center><object width='480' height='270'>
    <param name='allowFullScreen' value='true' />
    <param name='allowScriptAccess' value='always' />
    <embed src='https://c.static.huste.tv/fileadmin/templates/swf/HusteMainPlayer.swf' type='application/x-shockwave-flash' allowscriptaccess='always' allowfullscreen='true' flashVars='autoPlay=false&amp;videoId=11449&amp;basePath=https://sport.huste.tv/&amp;ui=uiPlay|uiVolume|uiFullScreen|uiLargePlay|uiHD|uiSeek|uiSeekFullScreen|uiLogo&amp;themeColor=0x61B257&amp;i=https://b.static.huste.tv/img/2011/11/23/610xo/23-11-11-h-senica-trnava.jpg&amp;em=1' width='480' height='270' />