VIDEO Halák vychytal nájazdy, asistencie Hossu a Meszároša

Halákova radosť po vychytaní nájazduHalákova radosť po vychytaní nájazdu Zdroj: SITA

DETROIT - Dvaja slovenskí hokejisti si rozšírili svoje osobné štatistiky v zámorskej NHL v noci na nedeľu. Útočník Marián Hossa v sobotňajšom večernom zápase zaznamenal jednu asistenciu v súboji s Detroitom, ktorý ale Chicago prehralo 2:3 po predĺžení, navyše ho vyhlásili za tretiu hviezdu. O víťazovi rozhodol v piatej minúte predĺženia gól z hokejky ďalšieho Kanaďana Todda Bertuzziho.

Detroit v domácom prostredí zvíťazil už v štrnástom zápase v rade a vyrovnal klubové maximum z roku 1965. "Tento rekord tu je od šesťdesiatych rokov, takže jeho vyrovnanie už o niečom hovorí. Celý tím na seba môžeme byť pyšní," vyhlásil kapitán Nicklas Lidström.

Jednu asistenciu mal aj obranca Philadelphie Andrej Meszároš v zápase s Nashvillom, "letci" ale ťahali za kratší koniec po prehre 2:4.

Jaroslav Halák v bránke St. Louis vychytal doma výhru s Minnesotou 3:2, keď o tesnom víťazstve "bluesmanov" rozhodli až samostatné nájazdy. Halák mal 29 úspešných zásahov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia. Blues v tejto sezóne zvíťazili v nájazdoch vôbec prvýkrát.

"Pred nájazdmi som vedel, že máme takto nepriaznivú bilanciu. Ak by sme opäť prehrali bolo by to už 0:6,“ uviedol po súboji Halák.

Newyorskí Rangers si poradili s Torontom na jeho ľade pohodlne 3:0 aj napriek tomu, že Marián Gáborík sa prezentoval len jednou neúspešnou strelou.

Milan Jurčina pomohol New York Islanders k víťazstvu 4:2 nad Buffalom, na ľade strávil takmer 19 minút, do štatistík si pripísal dve strely a jeden mínusový bod. Na druhej strane stále nenastúpil ďalší slovenský obranca Andrej Sekera, ktorého trápi zranenie.

S bilanciou 23:30 min bol najvyťaženejším korčuliarom duelu Caroliny s Bostonom hosťujúci kapitán Zdeno Chára, nedokázal ale zabrániť prehre svojho mužstva 2:4. Chára štyrikrát vystrelil na bránku, no do osobných štatistík mu pribudol len jeden mínusový bod.

Naopak, dôvod na radosť má center San Jose Michal Handzus, "žraloci" totiž potvrdili výbornú fazónu, keď si z Columbusu odvážajú tri body po výsledku 3:1.

Detroit - Chicago 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Holmström (I. White, Daciuk), 17. Bertuzzi (Daciuk, I. White), 65. Bertuzzi (Filppula, Lidström) - 35. A. Shaw (Leddy), 59. Toews (MARIÁN HOSSA, D. Keith)

Nashville - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 20. Erat (S. Weber, Fischer), 31. S. Kosticyn (G. Bourque), 45. Spaling (Tootoo, Klein), 60. Fisher (S. Kosticyn, Erat) - 33. Couturier (Simmonds, MESZÁROŠ), 50. Simmonds (Read, Couturier)

St. Louis - Minnesota 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Perron (Ch. Stewart, Shattenkirk), 31. Pietrangelo (Backes, Oshie), rozhodujúci sam. nájazd Shattenkirk - 8. McIntyre (Matt Cullen, Powe), 37. Spurgeon (Brodziak, Wellman)

Winnipeg - New Jersey 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 19. Ladd (Oduya) - 50. K. Foster (Zubrus), 53. Eliáš (Larsson, Sýkora)

Dallas - Colorado 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 46. Fiddler (Dvořák, Nystrom) - 11. D. Jones (Paul Šťasný), 51. Paul Šťastný (E. Johnson, R. O'Reilly)

Carolina - Boston 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 31. Dwyer (B. Sutter), 54. Faulk (Brent), 59. Harrison, 59. E. Staal - 27. P. Bergeron (Boychuk), 42. Lucic (Krejčí)

Montreal - Ottawa 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 41. Plekanec, 60. Pacioretty (Desharnais, Campoli) - 46. Turris (Gončar, N. Foligno), 54. Spezza (Karlsson, Kuba), rozhodujúci sam. nájazd Alfredsson

Columbus - San Jose 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 47. R. Nash (Nikitin, Vermette) - 35. Clowe (Couture, Burns), 58. Marleau (Pavelski, D. Boyle)

New York Islanders - Buffalo 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 14. Moulson (Tavares, Hamonic), 37. Okposo (Moulson, Staios), 57. Grabner (Parenteau, Streit), 60. Grabner (Tavares, Parenteau) - 35. Kaleta (M. Weber), 37. D. Roy (Gerbe)

Toronto - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 24. Rupp (Stepan, Wolski), 37. B. Boyle (Prust, McDonagh), 47. Stepan (Hagelin, Biron)

Calgary - Los Angeles 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 36. Cammalleri (Babčuk, Bouwmeester) - 21. M. Richards (Penner, Scuderi), 24. Greene (Stoll, M. Richards), 35. Kopitar (Justin Williams, D. Brown), 60. D. Brown (Justin Williams, Doughty)

• Zdroj: SITA, TASR, nhl.com