Van Riemsdyk si po strele Jurčinu nezahrá šesť týždňov

James van Riemsdyk James van Riemsdyk Zdroj: SITA

PHILADELPHIA - Hokejový krídelník Philadelphie Flyers James van Riemsdyk v utorok absolvuje operáciu ľavej nohy a na klziskách zámorskej NHL bude chýbať štyri až šesť týždňov.

Vedenie Flyers verí, že van Riemsdyk bude tímu k dispozícii v play off. Dvadsaťdvaročný hokejista utrpel zranenie vo štvrtkovom dueli Philadelphia - NY Islanders (6:3), keď ho v prvej tretine zasiahol puk z hokejky obrancu hostí Milana Jurčinu. Zblokovaná strela inšpirovala spoluhráčov, ktorí počas úvodnej tretiny otočili dvomi gólmi skóre z 0:1. "Tím to povzbudilo," uviedol brankár Iľja Bryzgalov. "Bol to znak toho, že tento chlapík bojuje, tak musíme tiež zabojovať. Vrátili sme sa do zápasu, dali sme dva góly a zvýšili tempo."

Van Riemsdyk v tejto sezóne už vynechal 15 duelov pre otras mozgu a po návrate na ľad v šiestich súbojoch zaznamenal dve asistencie. V 43 tohtosezónnych stretnutiach nazbieral dovedna 24 bodov (11+13).