VIDEO Žilina gólmi Majtána a Piačeka vyhrala v Nitre

Róbert Pich a Arnold ŠimonekRóbert Pich a Arnold Šimonek Zdroj: TASR

ŽILINA - Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min.

Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre - 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč. Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné. Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 17. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák - 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov

Nitra: Hroššo - P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) - Držík, Šimončič - Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) - Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský, Bello (66. Šulek) - Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. Angelovič) - Ceesay

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Nie sme spokojní s dnešným výsledkom. V prvom polčase súper dobre kombinoval, strelil dva góly. My sme mali dobrú šancu na skorigovanie stavu, ktorú sme však nevyužili. V druhom polčase sme sa snažili, ale do šance sme sa prakticky nedostali. Víťazstvo súpera je zaslúžené a my musíme pracovať ďalej."

Ľuboš Nosický, tréner Žiliny: "Som spokojný s víťazstvom a hlavne s prvým polčasom, kde sme predviedli našu hru. V tomto polčase sme rozhodli o našom víťazstve. V druhej časti sme sa už snažili hrať opatrnejšie. Sme radi, že sme to doviedli do víťazného konca."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv