CL: Poradí si Universidad s uruguajským Peňarolom?

Radosť Juniora Fernandesa z Universidad Chile po gólovom zásahu do siete uruguajského Peňarolu v nedávnom vzájomnom súboji (6.3.)Radosť Juniora Fernandesa z Universidad Chile po gólovom zásahu do siete uruguajského Peňarolu v nedávnom vzájomnom súboji (6.3.) Zdroj: SITA

SANTIAGO – Juhoamerická pohárová klubová súťaž Copa Libertadores pokračuje dnes v noci nášho času ďalšími stretnutiami prebiehajúceho ročníka. V skupine osem čilský zástupca Universidad Chile na domácom Estadio Santa Laura privíta uruguajský Peňarol.

Zápas bude vlastne odvetným súbojom z nedávneho vzájomného merania síl, ktorým obidva kluby uzavreli prvú polovicu duelov v skupine. Domáci Peňarol vyhrával po streleckom zásahu Nicolasa Freitasa, ale z vedenia sa Uruguajčania radovali necelú štvrťhodinu. Jedenásť minút pred koncom prvého dejstva totiž za Universidad vyrovnával Junior Fernandes (viď foto), ktorý je so štyrmi gólmi v CL najlepším strelcom mužstva. Do konca sa už nič podstatné neudialo ani na jednej strane a zápas tak skončil zmierlivým výsledkom 1:1 (6.3.).

Po nerozhodnom rezultáte sa odstup týchto súperov v skupine udržal na troch bodoch. Navyše na Universidad čaká domáci duel proti Peňarolu, v ktorom sa nič iné ako trojbodový zisk favorita neočakáva. V prvej polovici skupiny až dvakrát klub bojoval na ihriskách súperov, keď najprv prehral na pôde Atl. Nacional 0:2 (15.2.) a v treťom zápase ako sme už spomínali remizoval v Uruguaji (1:1). Jediné domáce vystúpenie skončilo očakávaným triumfom Universidadu, keď suverénne zdolal argentínsky Godoy Cruz 5:1 (22.2.). Čilský klub tým jednoznačne potvrdil obrovskú silu na vlastnom štadióne, ktorou sa prezentoval aj v minulej sezóne.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Universidadu Chile proti Peňarolu

V aktuálnom ligovom ročníku je tím po deviatich odohraných kolách na prvej priečke, keď má na konte len dve zaváhania a výborné skóre 24:10. Mužstvo v domácej súťaži vyhralo už trikrát za sebou a zdá sa, že v súčasnosti je vo výbornej hernej forme. Tú určite bude chcieť potvrdiť aj v pohárovom súboji s Peňarolom, veď motivácia dosiahnuť po vlaňajšom prvenstve v Copa Sudamericana výraznejší úspech aj v ďalšej juhoamerickej pohárovej súťaži je určite vysoká. Ambiciózny klub mal možnosť nazbierať veľké množstvo cenných skúseností, ktoré by v dôležitom dueli proti uruguajskému rivalovi mal naplno zužitkovať.

Peňarol taktiež v domácej lige podáva výborné výkony, keď v časti Clausura naplno bodoval vo všetkých štyroch svojich vystúpeniach. V Copa Libertadores sa uruguajský zástupca musel zúčastniť aj kvalifikačného kola, v ktorom vyradil venezuelský FC Caracas (*4:0, 1:1). Účinkovanie v skupine osem však klubu príliš nevychádza, keď má zatiaľ na konte len jediný bod z už spomínaného domáceho súboja s Universidad Chile (1:1). Prehry na pôde Godoy Cruz (0:1) a hlavne hladká domáca porážka s Atl. Nacional (0:4) svedčia o nevysokej hernej kvalite tímu, ktorý sa aktuálne nachádza na poslednej priečke skupiny. Na ambiciózneho čilského zástupcu stráca momentálne tri body a navyše ho čaká náročný duel na Estadio Santa Laura, kde sa mu v dôležitom zápase veľké šance na úspech nedávajú.

Víťaz minuloročnej edície Copa Sudamericana v jedinom vystúpení skupiny pred vlastnými fanúšikmi naplno potvrdil svoju silu a v Južnej Amerike veľmi dôležitú výhodu domáceho prostredia by mal využiť aj proti Peňarolu. Skúsenejší a kvalitnejší čilský celok má po vlaňajšom triumfe na juhoamerickej pohárovej scéne vysoké ambície aj v tomto roku a tak tipujeme, že v stretnutí získa očakávané tri body.

Aktualizácia: Úspešný tip. Domáci po góle Matiasa Rodrigueza už od druhej minúty stretnutia vyhrávali, ale šesť minút po prestávke prišla vyrovnávajúca odpoveď hostí z kopačky Valdeza. Keď sa už zdalo, že tímy si body podelia v posledných sekundách duelu sa presadil opäť Matias Rodriguez, ktorý tak otvoril aj uzavrel gólový účet stretnutia (2:1).

28.3.2012 o 2:30  |  Universidad Chile - Peňarol  |  Tip: 1  |  Kurz: 1,47

• Zdroj: športky, ps