Cez objektív: Svadobný deň lyžiarskej hviezdy Zuzulovej

Mladomanželia sa pýšia svadobnými obrúčkami
Mladomanželia sa pýšia svadobnými obrúčkami

BRATISLAVA - Veronika Velez-Zuzulová (26). Také meno budú od novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní hľadať fanúšikovia vo výsledkovej listine po pretekoch. Od piatka 27. apríla totiž najlepšia slovenská lyžiarka súčasnosti prijala nové priezvisko po svojom manželovi Romainovi Velezovi (27).

Slalomová špecialistka, ktorá stále čaká na prvý triumf v pretekoch SP, využila krátke voľno pred prípravou na novú sezónu, aby v Bratislave povedala najdôležitejšie "áno" vo svojom živote. S Romainom sa spoznala počas ročníka 2009/2010, kedy pôsobil pri francúzskom tíme v Európskom pohári. Časom "preskočila iskra" a Romain sa pred ďalšou sezónou stal členom slovenského mini tímu. Takmer dvojročný vzťah sa teraz mladý pár rozhodol spečatiť aj svadobným sľubom.

Bratislava bola v piatkové popoludnie zaliata slnkom a teploty vystúpili vysoko nad 20 stupňov. Dalo by sa povedať, že lepší deň na svadbu si zrejme ani nikto nemohol priať. Prví hostia sa pred historickou budovou Dómu Sv. Martina začali schádzať už okolo tretej hodiny. Obrad bol naplánovaný od 16:00. Pozvaných bolo viac ako 160 hostí, medzi ktorými boli aj francúzske lyžiarske hviezdy Tessa Wolreyová či Julien Lizeroux. Dámy v nádherných pestrofarebných róbach či kostýmoch, páni v slušivých oblekoch. Veronika si za svedka vybrala svoju sestru Dominiku, Romain zvolil svojho kamaráta z Francúzska.

Hostia sa postupne usadili v kostole a krátko pred šestnástou hodinou priviezlo luxusné čierne auto nevestu. Veronika v nádherných dlhých šatách so závojom ešte poslednýkrát skontrolovala, či je všetko v poriadku a hrdý otec Timotej ju násladne mohol odviesť k oltáru. Pred kostolom sa zišlo aj viacero turistov či náhodných okoloidúcich, ktorí sa so záujmom vypytovali na "aktérov" sobáša. Samotný obrad bol pre verejnosť aj médiá zakázaný, ale podľa našich informácií sa konal v slovenčine aj francúzštine. Takže nevesta a ženích si okrem "áno" povedali aj "oui". Po slávnostnom akte pripravili hostia mladomanželom netradičný odchod z kostola, keď ich pred bránou čakali historické lyže, pod ktorými museli symbolicky prejsť a pobozkať sa. Vzápätí nasledovali nekonečné gratulácie a fotenie už aj so svadobnými obrúčkami, na ktorých nechýbal motív snehovej vločky. Potom sa "čerství" mladomanželia a hostia pobrali do neďalekého hotela, kde sa oslavovalo až do ranných hodín.

Veronike a Romainovi gratulujeme a želáme dlhé a šťastné manželstvo. Jeden z najkrajších okamihov života najúspešnejšej slovenskej lyžiarky si môžete pozrieť v bohatej fotogalérii .

Príchod prvých hostí pred Dóm Sv. Martina v Bratislave

Sestra Veroniky Zuzulovej a svadobný svedok Dominika

Zvedaví boli aj turisti

Ženích Romain Velez zdravil hostí

Na svadbe lyžiarskej hviezdy nesmie chýbať hlavný pracovný nástroj

Vysmiaty ženích

Hostí vítala pred vchodom do kostala Veronikina mama Viera

Svadobní hostia v krásnych róbach...

...aj v extravagantnejších kúskoch

Príchod najočakávanejšej osoby

Posledné úpravy

Hrdý otec Timotej odprevádza dcéru Veroniku k oltáru

Dóm Sv. Martina v Bratislave

Netradičná "brána z lyží" pre mladomanželov

Prvý bozk pre verejnosť a médiá

Šťastný mladý pár

Bránou prešli aj svedkovia a ďalší hostia

Nasledovali nekonečné, ale úprimné gratulácie

K slovu sa dostali aj netradičné dary

Romain a Veronika si užívali prvé manželské chvíle

Svadobné obrúčky s motívom snehovej vločky

Na záver tradičné spoločné fotenie

Kompletná fotoreportáž v galérii .


Zdroj:
športky, ts
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA