Nóri výhrou nad Lotyšskom ostávajú v hre o štvrťfinále

Nóri zdolali LotyšskoNóri zdolali Lotyšsko Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Nórski hokejisti zvíťazili v sobotu v zápase B-skupiny na 76. MS v Štokholme nad Lotyšskom 3:0.

Zverenci trénera Roya Johansena preskočili svojho súpera v tabuľke skupiny a sú štvrtí na pozícii zaručujúcej účasť vo štvrťfinále, ešte ich ale čakajú zápasy s Nemeckom a Dánskom.

V Štokholme sa hral rýchly a zaujímavý hokej, navrch však mali Nóri, ktorí dokázali premieňať šance. Prvý gól síce dali so šťastím, v prostrednom dejstve však vyzreli na brankára Lotyšov až dvakrát. Najprv sa presadil Andreas Martinsen, ktorý tečoval od modrej čiary strelu Matsa Trygga, tesne pred koncom tretiny aj pohotovo Patrick Thoresen. Výhru si v tretej tretine Nóri postrážili.

Nórsko - Lotyšsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 13. Holös, 26. Martinsen (Trygg, Ask), 39. Thoresen (Hansen, Skröder)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Berzinš (Lot.) na 10 min za úder do hlavy, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fín.), VALACH (SR)

Nórsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli, Kristiansen - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Röymark, Rosseli Olsen - Ask, Martinsen, K. Olimb

Lotyšsko: Masalkis - Galvinš, K. Redlihs, Cibulskis, Pujacs, Lavinš, Sotnieks, Andersons, Bukarts - Sprukts, M. Redlihs, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Saulietis, Berzinš, Meija - Džerinš, Štals, Jass

• Zdroj: TASR, SITA