Sagan v Hamburgu štrnásty, zvíťazil Francúz Démare

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA

HAMBURG - Francúz Arnaud Démare vyhral 17. ročník cyklistických pretekov Vattenfall Cyclassics v Hamburgu. Za jazdcom tímu FDJ skončil v jedinom podujatí kategórie World Tour na území Nemecka domáci André Greipel (Lotto) a tretiu priečku obsadil Talian Giacomo Nizzolo (Radioshack).

Jediný slovenský zástupca Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) finišoval v pretekoch, ktoré niekoľko sto metrov pred cieľom poznačil nepríjemný hromadný pád, na 14. priečke.

Vattenfall Cyclassics (Hamburg - Hamburg, 245,9 km): 1. Arnaud Démare(Fr./FDJ) 6:03:20 h, 2. Andre Greipel(Nem./Lotto) rovnaký čas, 3. Giacomo Nizzolo(Tal./RadioShack), 4. Tom Boonen(Belg./Omega Pharma - Quick-Step), 5. Edvald Boasson Hagen(Nór./Team Sky), 6. Mark Renshaw(Austr./Rabobank), 7. Heinrich Haussler(Austr./Garmin), 8. Manuel Belletti(Tal./AG2R), 9. Tom Veelers(Hol./Argos), 10. Borut Božič(Slov./Astana), ..., 14. Peter SAGAN (SR/ Liquigas-Cannondale) všetci +1 s