1. kolo extraligy hádzanárov, víťazstvá Košíc a Prešova

Erik Ľoch a Lukáš GamrátErik Ľoch a Lukáš Gamrát Zdroj: TASR

KOŠICE - Hádzanárska TIPOS extraliga mala v piatok na programe úvodné zápasy 1. kola. V oboch prípadoch sa zrodili víťazstvá hostí, keď Michalovce vyhrali v Košiciach a Prešov v Nových Zámkoch.

1. MHK Košice - HC winLand Michalovce 26:29 (15:13)
Najviac gólov: Maguška 7/3, Ľoch 6, Fuňak 5 - Sadovij 10, P. Hruščák 6, M. Huňady 3
Pok. hody: 4/3 - 0, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 250 divákov
Domáci hádzanári vyhrali prvý polčas o dva góly a v 39. min viedli už 18:14. Potom však nastal obrat: hráči Michaloviec šnúrou 11:1 otočili nepriaznivý stav a napokon doviedli duel do víťazného konca. Strelecky sa presadil Sadovij, autor 10 gólov.

HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 25:38 (12:18)
Najviac gólov: Bakos 6/2, Ivanov 5, Kurka a Pogány po 4 - Číp 8, D. Krok 6/2, Rábek a Krištopans po 5
Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčení: 4 - 8, rozhodovali: Ondogrecula a Baďura, 450 divákov
Úvod zápasu bol vyrovnaný, až v závere prvého polčasu sa dostal úradujúci majster z Prešova do vedenia. Favorizovaní hostia si utvorili náskok, ktorý v druhom dejstve zveľaďovali, Nové Zámky však podali vzhľadom na svoje možnosti nadštandardný výkon. Hádzanári Tatrana napokon zdolali HC Štart rozdielom 13 gólov.

• Zdroj: TASR, SITA