Tatran Prešov zdolal v SEHA League bieloruský Brest

Radoslav Antl (Tatran Prešov)Radoslav Antl (Tatran Prešov) Zdroj: tatranpresov.sk

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v sobotu prvé víťazstvo v 2. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League", keď v zápase 3. kola zdolali v domácom prostredí bieloruský tím Meškov Brest 40:36 (16:19).

V prvom polčase mali prevahu hostia, ktorí si od 15. do 20. min vypracovali trojgólový náskok a ten si udržali až do prestávky (19:16). Prešovčania otočili vývoj duelu v polovici druhého dejstva, rozchytal sa im brankár Krupa a chytili sa aj strelci. Tatran získal štvorgólový náskok a týmto rozdielom napokon aj zvíťazil 40:36.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš majú po dvoch zápasoch v SEHA League 2012/2013 bilanciu 1 výhra - 1 prehra.

Úradujúci slovenský šampión mal na budúci týždeň nastúpiť v 4. kole na pôde chorvátskej Croatie Záhreb, ale duel preložili až na 6. novembra.

Tatran Prešov - Meškov Brest (Biel.) 40:36 (16:19)
Góly: Antl 11/3, Rábek 7, Radčenko 6 - Prakapenia 7, Knudsen 6, Tatarin 6/1
Pok. hody: 5/3 - 2/1, vylúčení: 1:3, rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja Chor.), 1807 divákov