Tatran Prešov v ďalšom kole SEHA League zdolal Ljubuški

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: tatranpresov.sk.www15.atlantis.sk

LJUBUŠKI - Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli tento týždeň na palubovkách súperov už druhé víťazstvo v rámci 2. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League". Po výhre 33:29 na pôde macedónskeho tímu Vardar Pro Skopje, obhajcu prvenstva z uplynulej sezóny, zdolali Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny 31:28.

Šarišania hneď v úvode naznačili, že kto bude pánom na ihrisku. V 10. min vyhrávali 6:1 a neskôr vedenie zvýšili na 13:6 i 17:10. Domáci v závere I. polčasu znížili na 13:18 a po zmene strán sa dokonca dotiahli na rozdiel dvoch presných zásahov (20:22 v 42. min). Hráči Tatrana potom zapli na vyššie obrátky, stačilo im sedem minút, aby rozhodli o osude duelu (29:21). V záverečnej desaťminútovke dovolili Izvidjaču skorigovať výsledok na trojgólovú prehru. V prešovskom drese bol najlepším strelcom krídelník Radoslav Antl (8/2).

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš majú po piatich zápasoch v SEHA League 2012/2013 bilanciu 4 výhry - 1 prehra a v neúplnej tabuľke sa prepracovali na 1. meisto so ziskom 12 bodov.

Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie v SEHA League predstaví v sobotu 27. 10., keď v rámci 7. kola privíta od 18.00 h nováčika a v súčasnosti posledný tím súťaže RK Sloga Doboj z Bosny a Hercegoviny.

Izvidjač Ljubuški (Bos. a Herc.) - Tatran Prešov (SR) 28:31 (13:18)
Najviac gólov: Zeljič 8, S. Burič 7 - Antl 8/2, Krištopans 7, Rábek 5, Pejovič 4, 900 divákov