V repríze finále triumf favorizovaného Prešova nad Hlohovcom

Jan SabolJan Sabol Zdroj: SITA

HLOHOVEC - Hádzanári úradujúceho slovenského majstra Tatrana Prešov zvíťazili v stredajšom zápase 3. kola Tipos extraligy na palubovke HC Sporta Hlohovec 36:29.

V repríze finále extraligy z predchádzajúcej sezóny bol prvý polčas vyrovnaný, ani jeden z tímov neviedol o viac ako dva góly. Ofenzíva obojstranne prevyšovala defenzívu vrátane výkonov brankárov. Hosťujúci Prešov po prestávke zlepšil obranu a domáci Hlohovec nezachytili úvod, čo favorizovaný súper využil na zisk 5-gólového náskoku, ktorý sa ukázal v zostávajúcom priebehu ako rozhodujúci.

HC SPORTA Hlohovec - Tatran Prešov 29:36 (17:18)
Najviac gólov: F. Zaťko 9/3, Mazúr 6, Miženko 3 - Antl 9, Radčenko a Krištopans po 5
Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčení: 6 - 7, ČK: Dudáš (Hlohovec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 800 divákov

• Zdroj: TASR, SITA