Omladené Košice v úvodnom kole nestačili na Zvolen

Marcel Haščák (87) pred brankárom Marekom ŠimkomMarcel Haščák (87) pred brankárom Marekom Šimkom Zdroj: TASR

KOŠICE - Od úvodu sa oba tímy sústredili na prehusťovanie stredného pásma. Pozorná defenzíva prakticky nedala príležitosť vyniknúť brankárom, ktorí mali minimum práce. Až v 6. min. sa o prvý rozruch postaral Haščák, na druhej strane delovka Juríka tesne minula bránku Košíc.

Neskôr sa neujala ani dobrá príležitosť Róberta Hunu. Diváci síce videli rušný hokej, no už sa pomaličky zmierovali s tým, že v prvom dejstve gól neuvidia. Prišla však 16. min., keď sa pred Šimkom ocitol úplne osamotený Svitana a pomedzi betóny pretlačil puk za jeho chrbát.

Druhá tretina už priniesla podstatne viac vzruchu a hlavne krásne góly. Hostia v 22. min. už po 20 sekundách Hraškom využili prvú presilovku v zápase a vyrovnali. O dve minúty však domáci Svitana strelil svoj druhý gól v zápase a Košice opäť viedli. Presne v polovici stretnutia išiel na trestnú lavicu Kolba a keďže po deviatich sekundách dostal Spilár trest do konca zápasu, hostia hrali takmer dvojminútovú presilovku 5:3. Obetavá trojica Košičanov sa síce ubránila, no sotva čo Kolba vstúpil na ľad, domáci predsa len inkasovali po strele M. Juríka. Zvolenčanom presilovky naozaj zachutili, lebo aj tretí gól padol počas ich početnej výhody. Opäť sa nekompromisne presadil L. Jurík a hostia sa ujali vedenia.

Zvolenčania však ukázali, že góly vedia strieľať i pri rovnovážnom stave. V tretej časti hry najprv Podkonický zblízka strelil štvrtý gól HKM a o štyri minúty neskôr po krásnej priamočiarej akcii P. Zuzin rutinérsky upokojil hosťujúce rady. Tie neznervóznil ani presilovkový gól Kolbu v 56. min.

HC Košice - HKm Zvolen 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 16. P. Svitana (R. Jenčík, Marek Slovák), 24. P. Svitana (Pašek, Marcel Haščák), 56. Kolba (R. Jenčík, Marek Slovák) - 22. Hraško (Juraško, Brabenec), 32. L. Jurík (Brabenec, Podkonický), 34. L. Jurík (Michal Chovan, P. Zuzin), 42. Podkonický (L. Jurík, P. Zuzin), 46. P. Zuzin (Brabenec)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Spilar na 5+DKZ za krošček, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Kalina, M. Smrek, 4690 divákov

Košice: Hylák - M. Šeda, Deyl, Kolba, Michal Novák, D. Brejčák, Martin Chovan, M. Takáč, M. Macejko - Richard Huna, Róbert Huna, Kuběna - R. Jenčík, Marek Slovák, Spilár - Pašek, Marcel Haščák, P. Svitana - Marcel Baláž, E. Piatak, Gmitter

Zvolen: Šimko - Juraško, Hraško, Mucha, Ťavoda, Výborný, Pokovič, Pichnarčík, Šiška - Puliš, Brabenec, Michal Chovan - P. Zuzin, L. Jurík, Podkonický - Ľ. Zuzin, Huňady, Síkela - Čanky, M. Jurík, Martin Ďaloga

Radim Rulík, tréner Košíc: "Začali sme zle, dopustili sme sa množstva chýb v obrane. V tretej tretine sme chceli za nepriaznivého stavu niečo so zápasom urobiť, ale nezvládli sme to. Nezaslúžili sme si v tomto súboji bodovať."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Myslím si, že sme sa poučili z prípravného zápasu, keď hostia lepšie korčuľovali. Za stavu 1:1 sme vycítili šancu a v záverečnej tretine sme dostali súpera do kolien. Domáci sa dostali do psychickej nepohody a to sme využili."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv