Skalica sa natrápila s dvadsiatkou, našťastie má Pálffyho

Žigmund PálffyŽigmund Pálffy Zdroj: SITA

SKALICA - Favorizovaní Skaličania sa rozbiehali pomalšie a v úvode zápasu pohrozili len po skrumáži pred bránkou Romančíka, no Holovič a po ňom aj ďalší dvaja spoluhráči nedokázali skórovať.

Podarilo sa to až v 15. minúte Konečnému, ktorý pohotovo zasunul puk do brány. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 24. minúte, keď pošmyknutie Vyrúbalíka využil Fekiač, posunul puk Klimčíkovi a ten nemal problém poslať ho do odkrytej bránky.

V prostrednej tretine nevyužil dve tutovky Pálffy, keď v 27. minúte zoči-voči Romančíkovi trafil iba do náruče hosťujúceho brankára a v 37. minúte opäť stroskotal na výborne chytajúcom brankárovi HK Orange 20.

Skaličania sa gólovo výraznejšie presadili až v záverečnej časti. V 49. minúte Pálffy na tretíkrát uspel pred Romančíkom a v 53. minúte Školiak so šťastím zvýšil na 3:1. Hosťami tieto góly zatriasli a v 56. minúte dostali definitívny knokaut, keď Pálffy nezadržateľne skóroval strelou pod hornú žŕdku. Záhoráci si víťazstvo ustrážili a udobrili si fanúšikov po utorňajšej domácej prehre 3:7 s Popradom.

HK 36 Skalica - HK Orange 20 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 15. R. Konečný, 49. Pálffy (M. Bartánus, Vyrúbalík), 53. R. Školiak (Pálffy), 56. Pálffy (Vyrúbalík) - 24. Klimčík (Fekiač)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, Návratek, 1132 divákov

Skalica: Kotvan - P. Trška, Vyrúbalík, L. Kozák, L. Gabriš, I. Jankovič, J. Barák, Jaborník, M. Srnec - Pálffy, R. Školiak, M. Bartánus - R. Konečný, Holovič, T. Višňovský - Kutálek, Stieler, Šátek - Klejna, M. Romančík, J. Jurík

HK Orange 20: P. Romančík - Korím, Luža, Buri, M. Bednár, Rusina, Nechala, Mikéska, Pospíšil - Klimčík, Fekiač, A. Lipovský - D. Hudec, Bíreš, Uhrík - B. Mráz, Boltun, Podsedlý - Korytko, Fujerík, Klučiar

Peter Oremus (tréner Skalice): "Po zlom vstupe do sezóny bolo pre nás veľmi dôležité dnes zvíťaziť Aj keď naša hra nebola ideálna, tri body nás tešia. Ideme však ďalej a už v piatok sa predstavíme v Piešťanoch."

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): "Aj keď je výsledok je pre nás opäť nepriaznivý nepriaznivý, myslím si, že z našej strany to bol dobrý zápas. Chlapci na ľade splnili takmer všetko, čo sme si povedali. Brankár Romančík chytal výborne, dve tretiny nás podržal, ale Pálffy je Pálffy."