Bayern potvrdil pozíciu lídra, Jendrišek prihral na víťazný gól

Franck Ribéry sa raduje so spoluhráčmiFranck Ribéry sa raduje so spoluhráčmi Zdroj: SITA

BERLÍN - V sobotňajších zápasoch 7. kola nemeckej futbalovej bundesligy zdolal priebežný líder Bayern Mníchov v domácej Allianz Arene tím z Hoffenheimu 2:0. Bavorom zabezpečil tri body Franck Ribéry, ktorý strelil oba góly zápasu - najprv v 19. minúte a druhý pridal krátko po obrátke v 48. minúte.

Bayern tak zostáva aj po siedmich kolách Bundesligy bez straty bodu. Priblížiť sa mu na 2 body môže v nedeľu Eintracht Frankfurt, ktorý však musí vyhrať na pôde Borussie Mönchengladbach.

V ďalších zápasoch zasiahli do hry aj Slováci. V stretnutí Freiburgu s Norimbergom nastúpil v základnej zostave domácich Erik Jendrišek, za hostí Róbert Mak. Dôvod na radosť mal prvý menovaný, pretože Freiburg si na domácej pôde vybojoval tri body a slovenský reprezentant prihral v 36. minúte Makiadimu, ktorý vsietil víťazný gól zápasu. Domáci ešte zveľadili svoj triumf dvomi gólmi v nadstavenom čase.

Slovenský obranca Radoslav Zábavník z Mainzu si pozrel víťazstvo svojho tímu 1:0 nad Fortunou Düsseldorf iba z lavičky náhradníkov.

Bayern Mníchov - Hoffenheim 2:0 (1:0)
Góly: 19. a 47. Ribéry

Freiburg - Norimberg 3:0 (1:0)
Góly: 36. Makiadi, 90. Terrazzino, 90.+ Caligiuri (z pok. kopu)
Erik Jendrišek hral do 82. min a v 60. min dostal žltú kartu, Karim Guédé (obaja Freiburg) nefiguroval v zápise o stretnutí, Róbert Mak (Norimberg) odohral prvý polčas

Fürth - Hamburg 0:1 (0:1)
Gól: 17. Son Heung-Min

Mainz - Düsseldorf 1:0 (0:0)
Gól: 85. Noveski, ČK: 78. O. Fink (Düsseldorf)