Argentína zdolala Uruguaj, Messi a Falcao dvakrát skórovali

Messi proti presile UruguajaMessi proti presile Uruguaja Zdroj: SITA

BUENOS AIRES - V prestížnom stretnutí juhoamerickej kvalifikácie MS 2014 zvíťazili futbalisti Argentíny nad Uruguajom 3:0. Dva góly "albicelestes" zaznamenal Lionel Messi, jeden, rovnako po zmene strán, pridal Sergio Agüero.

Messi, ktorý má na konte v kvalifikácii už šesť presných zásahov, vymyslel v 66. minúte akciu s Angelom Di Maríom, po ktorej prekonal Fernanda Muslera. O deväť minúte neskôr viedli domáci už 2:0, keď Messi našiel Di Maríu, ktorý vrátil loptu Agüerovi a ten ju poslal do siete. Gólový rezultát uzavrel z vydareného priameho kopu Messi, ktorý v posledných piatich medzištátnych zápasoch dal 12 gólov.

Argentína v tomto kvalifikačnom cykle ožíva, keď ho odštartovala prehrou vo Venezuele a domácou remízou s Bolíviou. Odvtedy však zverenci trénera Alejandra Sabellu nazbierali 13 bodov z piatich duelov a kouč si nevie vynachváliť svojich ofenzívnych hráčov ako Messi, Agüero, Gonzalo Higuain, či Angel Di María.

"Máme nesmierne kvalitných hráčov, ktorí dokážu nielen odohrať dobrý zápas, ale aj hrať pre tím," povedal Sabella ktorý, nemal slová chvály na adresu Messiho: "Španielska kráľovská akadémia bude musieť pre Messiho vymslieť nový prívlastok."

Kanonier Radamel Falcao rozhodol svojimi dvoma gólmi o výhre Kolumbie nad Paraguajom 2:0. Momentálne má kanonier Atlética Madrid na konte v kvalifikácii päť zásahov.

Ekvádor - Čile 3:1 (1:1)
Góly: 33. a 57. Caicedo, 90.+ Castillo - 25. Paredes (vlastný), ČK: 54. Contreras, 86. Vidal (obaja Čile)