Lačný hlási návrat po ťažkom zranení kolena: Už sa veľmi teším

Miloš Lačný
Miloš Lačný

DUNDEE - Slovenský futbalový útočník Miloš Lačný (24) je po vyše polročnej absencii zavinenej zranením kolena pripravený na návrat do zostavy škótskeho klubu Dundee United. Koncom marca si privodil zranenie krížneho väzu v kolene a prognózy hovorili, že si už tento rok nezahrá v súťažnom stretnutí. Realita je však iná.

"Už som v plnej tréningovej záťaži, zranenie je minulosť. Verím, že nastúpim v lige proti Celticu. Potrebujem ešte pár tréningových jednotiek s mužstvom, aby som sa zohral so spoluhráčmi a nabral ešte lepšiu kondíciu. Myslím si, že do toho duelu s Celticom to už bude v poriadku," povedal Lačný.

Kmeňový hráč Sparty Praha je v Škótsku na ročnom hosťovaní a už sa nevie dočkať na prvý súťažný zápas po dlhej prestávke. "Už sa veľmi teším. Ešte predtým by som mal nastúpiť za B-mužstvo a potom už budem k dispozícii 'áčku'. Sedem mesiacov je dlhá doba, ale spoluhráči i tréneri ma neustále podporovali. Zmluvu s Dundee mám do konca roka, ale ešte je skoro hovoriť, či tu zostanem, alebo ako to bude ďalej. Tým sa budem zaoberať možno niekedy v decembri," doplnil bývalý útočník MFK Ružomberok a Slovana Bratislava.

Klubovým spoluhráčom Miloša Lačného v Dundee United je aj talentovaný slovenský gólman Filip Mentel. Ten však nedávno absolvoval operáciu kolena a pri návrate do tréningového procesu sa mu zranenie obnovilo. "Filip normálne trénuje s mužstvom, ale mal veľkú smolu. Po operácii kolena začal trénovať, ale zasa sa zranil, má to veľmi ťažké," uzavrel Miloš Lačný.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
dundeeunitedfc.co.uk

DISKUSIA