Portugalsko a Holandsko bez hviezd: Ronaldo aj Van Persie zranení

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA

AMSTERDAM/LISABON - Dve európske futbalové hviezdy nepomôžu svojim reprezentačným spoluhráčom v prípravných stretnutiach. Zranenie stehna vyradilo holandského útočníka Manchestru United Robina van Persieho z kádra na domáci prípravný duel proti Nemecku v Amsterdame. Kapitán portugalského tímu Cristiano Ronaldo vypadol z nominácie na zápas proti Gabonu pre tržnú rana nad ľavým okom z ligového duelu Realu Madrid proti Levante.

Van Persie odohral víťazný ligový duel United proti Aston Ville, keď asistoval pri rozhodujúcom góle na 3:2 v 88. minúte. Namiesto neho povolal kouč Louis van Gaal na duel proti Nemecku útočníka Basa Dosta z Wolfsburgu.

Ronaldo pri výhre Realu 2:1 dostal v úvode úder lakťom od Davida Navarra a hoci v 21. minúte ešte otvoril skóre zápasu, v polčasovej prestávke ho musel kouč Jose Mourinho vystriedať. Okrem Ronalda nebudú Portugalsku pre zranenia k dispozícii ani obranca Valencie Joao Pereira a stredopoliar Dynama Kyjev Miguel Veloso.