Dortmundu stačil na Fürth prvý polčas, Bayern v derby remizoval

Sercan Sararer a Jakub BlaszczykowskiSercan Sararer a Jakub Blaszczykowski Zdroj: SITA

BERLÍN - Líder nemeckej futbalovej bundesligy Bayern Mníchov uhral v 12. ligovom kole v derby zápase na ihrisku Norimbergu iba bod po remíze 1:1, keď na Mandžukičov gól z 3. minúty odpovedal domáci Feulner. Slovenský útočník Róbert Mak sledoval celé stretnutie z lavičky.

Zaváhanie lídra tabuľky využila na skresanie náskoku Borussia Dortmund, ktorá zvíťazila nad Fürthom 3:1, pričom všetky góly padli už v prvom polčase.

Až šesť gólov videli diváci vo Frankfurte a mali aj dôvod na oslavu víťazstva, keď tamojší Eintracht zdolal Augsburg 4:2.

Borussia Dortmund - SpVgg Greuther Fürth  3:1 (3:1)
Góly: 3. a 15. Lewandowski, 42. Götze - 5. Stieber, 80.645 divákov.

Bor. Mönchengladbach - VfB Stuttgart  1:2 (1:1)
Góly: 7. Stranzl - 8. Harnik, 72. vlastný Brouwers, 52.120 divákov.

Hannover 96 - SC Freiburg  1:2 (1:1)
Góly: 33. z pok. kopu Abdellaoue - 11. Schmid, 55. Rosenthal, 43.800 divákov.

1. FC Norimberg - Bayern Mníchov  1:1 (0:1)
Góly: 46. Feulner - 3. Mandžukič, 50.000 divákov.

Hamburger SV - FSV Mainz 05  1:0 (0:0)
Gól: 63. Heung-Min Son, 51.345 divákov.

Eintracht Frankfurt - FC Augsburg  4:2 (2:1)
Góly: 7. Mölders, 32. Aigner, 52. a 75. z pok. kopu Meier - 45. Koo, 64. Mölders, 47.700 divákov.

• Zdroj: TASR, SITA, footyroom, youtube