Slovan bodoval s Torpedom, Nižnij Novgorod vyhral po nájazdoch

Peter ÖlveckýPeter Ölvecký Zdroj: hctorpedo.ru

NIŽNIJ NOVGOROD - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili trojzápasový výjazd do Ruska prehrou po nájazdoch s Torpedom Nižnij Novgorod. Zverenci trénera Rostislava Čadu si tak do Bratislavy z "tripu" privezú 4 body.

Najbližšie sa Slovan predstaví pred domácimi fanúšikmi, trio súperov z aktuálneho výjazdu postupne privíta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. "Odveta" s Torpedom je na programe v stredu 21. novembra od 19:00.

Topredo Nižnij Novgorod - Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Varnakov (tr. strieľanie), 40. Thörnberg (Ellison, Kousa), rozh. nájazd Makarov - 19. Kukumberg, 54. Miklík (Kukumberg). Strely 30:28. Rozhodcovia: Dejev, Zacharov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5500 divákov.

Torpedo: Kovaľ - Hietanen, Malenkich, Varlamov, Kousa, Vasiliev, Jevsejenkov - Krikunov, Makarov, Thörnberg - Varnakov, Ellison, Siomin - Ugarov, Gorbunov, Potapov - Valuiskij, Galuzin, Černov

Slovan: Janus - Štajnoch, Višňovský, Sekera, Švarný, Sersen, Tabaček - Bartovič, Bližňák, Hudáček - Miklík, Lipiansky, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Dravecký - Daňo, Ölvecký, Mikuš - Šťastný, Kudrna

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Videli sme výborný, krásny a zaujímavý zápas. Prvú polovicu zápasu ovplyvnili naše vylúčenia a premenené trestné strieľanie, ale v závere sme si už dokázali vytvoriť aj tlak, zvýšili sme agresivitu a zaslúžene sme vyrovnali. Súper bol efektívnejší v nájazdoch a tak získal dva body."

Kari Jalonen, tréner Torpeda: "Mali sme za sebou náročný zápas proti CSKA, ale chlapci našli v sebe sily a dokázali vyhrať. V úvode sme hrali dobre, ale bolo to zbytočne nervózne. Od druhej tretiny sme už hrali dobre a dočkali sme sa zaslúženého víťazstva."

ONLINE KOMENTÁR:

Torpedo Nižnij Novgorod získava dva body do tabuľky po víťazstve 3:2 po samostatných nájazdoch, keď o triumfe rozhodol Dmitrij Makarov vo štvrtej sérii.

V nadstavenej päťminútovke gól nepadol, o víťazovi duelu rozhodnú samostatné nájazdy:
Miklík - nedal, Thörnberg - nedal, Višňovský - nedal, Varnakov - nedal, Vondrka - nedal, Siomin - nedal, Makarov - DAL, Hudáček - nedal.

-----

Koniec tretej tretiny, nasleduje predĺženie - strely 26:25.

54. min: Slovan vyrovnáva. Kukumberg ponúkol finálnu prihrávku Miklíkovi a ten nezaváhal - 2:2!

52. min: Lipiansky vylúčený za hákovanie.

41. min: Odštartovala posledná dvadsaťminútovka.

-----

Skončila II. tretina - strely na bránu 19:12.

40. min: Torpedo využíva presilovú hru, 58 sekúnd pred druhou sirénou skóroval Thörnberg - 2:1!

38. min: Miklík oslabil svoj tím, 2 minúty za podrazenie.

27. min: Thörnberg ďalším vylúčeným hráčom, sekanie.

26. min: Varnakov dostal dvojminútový trest za hákovanie.

22. min: 107 sekúnd druhej tretiny stačilo domácim na vyrovnanie, po trestnom strieľaní sa presadil Varnakov - 1:1!

21. min: Začala II. tretina

-----

Koniec I. tretiny - strely na bránu 10:8.

19. min: Slovan otvára skóre zápasu, presadil sa práve Kukumberg - 0:1!

13. min: Kukumberg opäť na trestnej lavici, 2 minúty za podrazenie.

9. min: Kukumberg vylúčený ha hákovanie.

6. min: Štajnoch a Thörnberg sa dostali do potýčky, obaja odchádzajú na trestnú lavicu. Slovák za hrubosť, Švéd za držanie.

4. min: Vylúčenie Ivana Švarného, 2 minúty za podrazenie.

1. min: Zápas sa začal.

-----

- V belasom drese vládne aktuálne produktivite český legionár Michal Vondrka so 16 bodmi (7+9).

- Najväčšou hviezdou Torpeda je Alexander Siomin, ktorý vypomáha tímu počas lockoutu v NHL, kde pôsobí vo Washingtone Capitals. Doteraz nastúpil na 7 duelov, v ktorých nazbieral 7 bodov (2+5). Najproduktívnejšími hráčmi tímu sú Michail Varnakov a Dmitrij Makarov, obaja majú v štatistikách 25 kanadských bodov.

- Torpedo Nižnij Novgorod sa nachádza na 7. mieste tabuľky Západnej konferencie s 34 bodmi, Slovan je šiesty a získal 37 bodov. Oba tímy odohrali 24 zápasov, takže dnešný duel bude mať "šesťbodový" význam.

- Slovanisti na tomto tripe najskôr podľahli v Jaroslavli 0:4 a následne vyhrali nad Atlantom Mytišči 2:0.

• Zdroj: športky, ts, youtube